close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2020

www.heliska.cz

Pátek v 0:22 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Za pár dnů blog končí...deset let psaní mého deníčku... :-(

Budu ale ráda, když se budeme potkávat i nadále, někde jinde.Ela 5 roků a 1 měsíc, Oliver 2 roky a 6 měsíců

13. července 2020 v 9:39 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Napsat článek na blog je posledních pár měsíců čím dál větší problém. Čas si najdu, ale blog nespolupracuje..Už dost zvažuji, že "přesídlím" jinam. :-/
Ale konečně jsem tu a tak můžu napsat, co nového u našich zlatíček. V červnu nám vyšla dovolená, takže jsme opět vyrazili do našeho milovaného Slovinska. Tentokrát už bez cestovní postýlky, Oliver už dávno doma spí ve velké posteli jako velký kluk. :-) Vše klaplo jak mělo, tak jsme si to náramně užili. Oliverek se u našich známých potkal s dvouletou holčičkou a tak mu padla do oka, že ji za chvilku zahrnoval pusinkama. :-)


A já jsem naznala, že je čas sundat plínku. Je paráda odplenkovávat až teď. Oliverek mluví ve větách, ví přesně co po něm chci a všechno je mnohem jednodušší.
Už není jen baba, tata, deda, mama....ale čím dál častěji slyším "muším něco žíct mamince..ahoj babičko...taťka je doma...Ejinko..." nádherný a já se stejně jako kdysi u Elinky dojímám, že ten malý špuntík mluví jako člověk. :-D :-D


Elinka v červnu absolvovala preventivní prohlídku a očkování a hlavně velkou kontrolu na očním a....máme krásné zprávy!!! Očička se zlepšila, má slabší brýlky a okluzorek stačí nosit už jen 1-2 hodiny denně. Samozřejmě se šlo slavit do hračkářství. Pak si ještě v optice vybrala nový filcový okluzorek s výšivkou jednorožce, nechali jsme předělat sklíčka do obou brýlí a začíná nám veselejší etapa...přece jen mít okluzor 4 hodiny, později 3 hodiny denně bylo fakt hodně náročné. Teď tu hoďku a půl sfoukne ani neví jak.
Poslední dobou dost řeší "dospělácké věci a starosti". Třeba jak funguje silniční provoz, co se z čeho vyrábí, smrt, práci....no občas zírám. Ale je hodně bystrá a všímavá a na vše se jí snažím popravdě odpovídat.