Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Květen 2020

Jaro v šatníku :-)

15. května 2020 v 13:55 | Helena |  Šití
Jaro, moje nejmilovanější roční období. A trávíme ho tak nevesele s rouškama na obličeji. S děckama teď dost tvoříme a jak nedávno malovi na trička, která jsem jim šila, dostala jsem k šití opět velkou chuť. Nezůstala pozadu ani Elinčina panenka Verunka (jsem zvědavá jak dlouho jí jméno vydrží) a nového trička se dočkal i Oliverkův nejmilovanější medvěd Néďa.

Tričko Ottobre 4/2014, model 11, velikost 104 a 86 Oliverek.Mini panenka

15. května 2020 v 10:06 | Helena |  Háčkování
V pondělí ráno, před odchodem do anglické miniškolky, mně Elinka řekla, že její hajíček holčička Mekefádka (plyšáček, co má od narození) má narozeniny. Prý slaví 6 roků a 8 měsíců. :-D :-D
A taky že by si prý přála malou háčkovanou panenku....no a co udělá maminka? No ano, vezmu svůj turboháček a než přišla ze školky, měla nachystaný dárek. To bylo radosti.


Háčkovala jsem od oka (snad poprvé), háčkem 2,5, příze Camilla. Panenka má 11cm. :-)

Ela 4 roky 11 měsíců, Oliver 2 roky 4 měsíce

10. května 2020 v 22:12 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Už za měsíc budeme mít doma velkou pětiletou slečnu. :-O ....znovu to musím říct, nebo raději zakřičet hodně nahlas. Prosím, prosím zpomalte ten čas ať mně ty děti tak rychle nerostou!!!!!


Jsou oba moc bezva, krásně si hrají, občas dohadují, ale je vidět jak se sladili...až mám strach jak to Oliverek zvládne až zas někdy půjde Elinka do školky. Oliverek začíná říkat celé věty a ve všem se snaží Elince vyrovnat.

Přiznám se, že jsem velmi nedočkavě vyhlížela otevření dětské obuvy. Hned první den jsme frčeli koupit boty..děti spokojené, my taky...Oliverek chodí a říká "mami, boty..líbi??" Od paní prodavačky dostali balonek, lízátko a ještě jsme natrefili na krásné nové láhve na pití. :-)


Nezapomněli jsme ani na májovou pusinku pod rozkvetlým stromem.


Rybičky

4. května 2020 v 10:33 | Helena |  Háčkování
Z ničeho nic Elinka zatoužila po rybičkách a to tak moc, že si je dokonce vystřihuje a hraje si s papírovýma. Ne že bych měla tolik času, navíc asi milion věcí rozháčkovaných, ale chtěla jsem ji potěšit a na pinterestu našla perfektní návod. Vidět rozzářená očka našich dětí je pro mě nejvíc. :-) A trefila jsem se přesně. :-) Elinka byla nadšená a Oliverek díky tomu vyfasoval taky dvě rybky a pořád chodil, držel rybky a říkal "líbí". :-DRybička se háčkuje skoro sama, měla jsem je všechny za den. Použila jsem přizi Camilla, háček 2,5.

Do dětské kuchyňky..

3. května 2020 v 18:03 | Helena |  Háčkování
Dlouho jsem nic dětem do kuchyňky "nevařila", takže pracuji na nápravě. :-D
Podle návodu, kdysi koupeného na Fleru od Kamlin, jsem vykouzlila ředkvičky, toastový chleba jsem okoukala na pinterestu. Háčkováno Camillou, chleba napůl Camilla a Jeans, háček 2,5.


A protože u nás doma mám ředkvičky ráda asi jen já, tak Elinka říkala, že je bude používat jako "krmivo pro rybičky" (ty ukáži příště) a Oliverek zas vymyslel něco extra a šupl je do hrnce i s chobotnicí. No...dobrou chuť. :-D