Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Únor 2020

Kalhotky pro Elinku

21. února 2020 v 20:55 | Helena |  Šití
Kdysi dávno jsem zkusila Elince ušít kalhotky. Měla jsem střih jen ve velikosti 104 a bylo jí to fakt velké, ale časem do nich dorostla a všimla jsem si, že je ráda nosí. Když se obléká sama a jsou tam tyto kalhotky, tak si je vždy vybere.. a tak jsem tedy spotřebovala pár zbytků jemného úpletu a Elinka má patery nové. :-)
Horší, co budu dělat až bude potřebovat větší a já mám jen tu jednu jedinou velikost. :-D


Příprava na Velikonoce

13. února 2020 v 15:25 | Helena |  Háčkování
Od začátku roku se poctivě připravuji na Velikonoce. Jde to totiž pomalu...rodina, práce a na koníčky tolik času nezbývá.
První, co jsem komplet dokončila jsou malé slepičky. Návod na ně jsem našla na Pinterestu a najdete ho TADY. Háčkují se jedna radost a ani to sešívání není žádný problém.


Zpracovávám své zásoby klubíček, háčkované jsou z příze Camilla, háčkem 2,5.

Ela 4 roky a 8 měsíců, Oliver 2 roky a 1 měsíc

10. února 2020 v 14:51 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Jednou se mě nějaký anonym dotazoval, kdy konečně přestanu psát měsíční "hlášení" o dětech. Neuvedl ani mail, tak třeba si tady dočte, že dokud budu mít blog, budu psát i o dětech. :-D Je to takový můj deníček, děti jsou můj svět, můj život a ráda se vracím ke starším článkům a pročítám si, co zrovna u nás frčelo a co je nejvíc bavilo. :-)


Už zas se víc kutálíme doma, opět nás zlobila rýma a kašel, ale aspoň si těch koťátek pořádně užiju. :-D Řekla bych, že Oliverkovi leze nějaký zub (zatím jich má 16), protože posledních x nocí nebylo nic moc. Jakmile ale lehne za mnou do postele, hned je všechno lepší a spí jak dudek. Zkouší se nám rozmluvit, opakuje co slyší, každou chvilku vezme nějakou knihu, sedne si mně na klín a ukazuje na obrázky a říká co vidí. Kakáč je pro něj sprosté slovo, tak uvidíme v létě, jestli se vzdá plínky :-D A pořád neskutečně moc miluje svého plyšového medvěda. Jen ho chvílu nevidí, běhá po bytě a volá Néééďo. Nedávno jsem ho vyprala, dala na topení a on se k němu pořád chodil tulit, vzal si Elinčin dětský fén a foukal na něj. :-D


Elinka moc ráda kreslí, všechny obrázky poctivě schovávám a popisuji co to vlastně kreslila. Vystřihuje, lepí, maluje vodovkama...a dlouho jsem nezmínila, že naprosto vzorně u toho nosí okluzor. Věřím, že další kontrola na očním dopadne ještě lépe než naposledy. Také se zúčastníla vystoupení se školkou na plese místního zámečku. A byla k nepřehlédnutí. První taneček zvládla s úsměvem. Další už nechtěla a tak byla celé dvě písničky s nafouklou pusinkou a zamračeným výrazem a dělala vše jinak než ostatní. :-D :-D I tak pak za ní paní učitelka šla a pochválila ji, že to skvěle zvládla. :-)


Něco nového pro děti

3. února 2020 v 14:52 | Helena |  Šití
Leginky se osvědčily, střihla jsem tedy ještě na dvoje. Střih od Fazonetky, velikost 110.


Oliverek měl slíbené tričko s dlouhým rukávem. :-D


A já se musím pochválit. V lednu jsem nekoupila ani neobjednala žádnou látku, ani klubíčka. :-D Pěkně zpracovávám svoji syslírnu a doufám, že s ní pořádně zatočím, ať mám pak velký důvod kupovat nové. :-)

Oblečky pro panenku podruhé

2. února 2020 v 13:10 | Helena |  Šití
Tentokrát jsem šila oblečky pro moji milovanou neteř, která žije v Anglii. Bude to mít na trošku větší panenku, tak proto je to naší Baby Born trochu volnější.Snad jsem velikost trefila a Lillynce udělám radost.