Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Prosinec 2019

Obleček pro panenku

30. prosince 2019 v 15:28 | Helena |  Háčkování
O panenku Baby Born si Elinka psala Ježíškovi. Kdo se ale na ni víc těšil, jestli já nebo ona, to si nejsem jistá. :-D A tak sotva ji rozbalila, už už jsem hledala klubíčka a přemýšlela co uháčkuji.


Použila jsem přízi Jeans nebo Gina (nevím přesně, rozdíl je snad jen v názvu) a háčkem č.3,5 jsem umotala čepku, svetřík a ponožky (ty jsou dvojitě). Gaťata jí ušiju, na to už nezbylo klubko.

Duhový set pro Elinku

29. prosince 2019 v 20:47 | Helena |  Háčkování
Na světě je už dlouho, ale než jsem zapošila poslední nitku, Elinka rovnou skočila do zateplené zimní čepky a tento set vyvenčila teprve nedávno.


Srdíčkový šátek je z duhového klubíčka č. 147, návin 550m, 3nitka. Čepka je ze stejného klubíčka, ale o návinu jen 200m, 4nitka. A pokud si dobře pamatuji, tak oboje háčkem č.3,5.

Háčkovaný betlém

23. prosince 2019 v 22:05 | Helena |  Háčkování
Příze Camilla, háček č. 2,5, chvilka času a pidi háčkovaný betlém je na světě.
Využila jsem skvělého návodu od Bandorky.


Trochu jiné cukroví

14. prosince 2019 v 14:45 | Helena |  Háčkování
Do pečení jsem se pustila až teď v týdnu a přesto nám od první adventní neděle zdobí stůl talířek s cukrovím. A jsem si jistá, že tam bude i po svátcích. Je totiž háčkované. :-D


Návody jsem čerpala na mimibazaru, ale celkově jsem si ho musela přizpůsobit přízi Camilla. Takže občas to bylo háčkování stylem pokus omyl, ale s výsledkem jsem velmi spokojená. Už se pár lidí nachytalo, co si mysleli, že je opravdové.
Mám nápady na další druhy a dortíčky, ale opět je mým nepřítelem čas a tak snad na další vánoce bude na talířku něco nového. :-)


Ela 4 roky a 6 měsíců, Oliver 23 měsíců

7. prosince 2019 v 15:48 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Minulý týden byla Elinka na oční kontrole a máme moooc dobré zprávy. Lenivé očičko začíná pěkně pracovat a dostali jsme velkou pochvalu. Je vidět, že nošení okluzoru přináší první ovoce. Mám fakt radost.
Listopad se u nás nesl ve znamení nemocí..nachlazení, rýma a opět Elinčino ouško. Takže jsme se kutáleli doma, hráli si, koukali na pohádky a mě občas brněla hlava z jejich dohadování. :-D


Oliverek rozšířil svůj slovník o slovo garáž, duch a myš. A všímám si jak se snaží slova opakovat, třeba kouká na pohádku Mickeyho klubík a pak mě volá a říká Minie, Mickey... Také pěkně spojuje slova do věty a to hlavně když žaluje..třeba "mami, tata auto neda" :-)


Elinka po pár lekcích angličtiny prohlásila, že už umí perfektně anglicky a tento víkend si to zkouší na našich kamarádech, co k nám přijeli ze Slovinska. :-D
Už se těším jak jim budou svítit očička u stromečku. :-)

První adventní neděle

1. prosince 2019 v 23:14 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
..koukám na loňský rok a první adventní neděli jsem měla už tři druhy cukroví a k tomu perníky. :-D Letos mám těch druhů víc, ale zatím jen háčkovaných (ukážu v dalším článku). :-D
Jenže letos bude s pečením pomáhat i Oliverek a pořád nemá svůj váleček. :-D Snad ho v týdnu seženeme na vánočních trzích. :-)


Ale samozřejmě u nás doma nechybí svícen, v oknech máme světýlka, nálepky přesně vánoční (Elinka vánoční jednorožce, Oliverek vánoční opičky) a hlavně tu máme pohodu.
Dárky "Ježíšek" sehnal téměř všechny a už si chceme předvánoční čas užít jen v pohodě a s dobrou náladou.