Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Listopad 2019

Mořská panna

25. listopadu 2019 v 21:32 | Helena |  Háčkování
Opravdu blog zanedbávám, jinak by mně netrvalo 14 dnů, než napíšu o dalším háčkovaném projektu..
Byl to takový momentální nápad udělat Elince radost. Barvy si Ela vybírala sama a já nasadila turboháček a za dva dny bylo hotovo.


Návod na mořskou pannu mám koupený z Fleru od Kamlin, háčkovala jsem přízí Camilla, háčkem 2,5 nebo 3 (já už to fakt nevím :-D), na výšku má 17cm. Korunku si Elinka ještě namyslela, tak jsem improvizovala. :-D

Radost byla obrovská.. :-)

Když se opráší šicí stroj..

14. listopadu 2019 v 16:26 | Helena |  Šití
Šicí stroj a overlock málem zapadli prachem, jak dlouho jsem u nich neseděla. :-D Nejdřív jsem si stroje vyčistila, namazala a konečně po dlouhé době se pustila do šití.
Elince jedny hoooodně teplé leginy - jsou z warmkeepru a přes zimu skvěle zahřejí. Střih Fazonetka, velikost 104.


Z látky, kterou si už před časem vybrala Elinka, vzniklo slíbené tričko. Střih Ottobre 4/2014, model 11, velikost 104, pro Oliverka velikost 86.Oliverkovi jedno bláznivé, moc se mu líbí. :-)

Ela 4 roky a 5 měsíců, Oliver 22 měsíců

13. listopadu 2019 v 13:57 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Jéééjda, já ale nestíhám. Ten čas opravdu fičí jako blázen.
Oliverek je teď mega dudlíkový, což je vidět i na fotce a neustále od něj slyším "mamíííí, tatííííí. Pokouší se spojovat slova a miluje pohádku Tlapková patrola. To si i úvodní písničku zpívá (svým lalalááá) a jak je v záběru pejsek Chase, tak křičí "mamííí Kejs"

Z Elinky je opět hodná kočička. Poslední dobou vystrkovala růžky a zlobila, ale asi to bylo jen období a doufejme, že je nadlouho pryč. :-) Každé úterý si spolu jezdíme užívat do Brna. Nejdřív oční cvičení a pak nejčastěji McDonald. :-D :-D A taky okukujeme hračkářství, Elinka má sice aspoň milion přání, ale ty největší ji Ježíšek snad splní. :-)


Jsou to parťáci. Občas se dohadují, ale častěji si spolu hrají, hrají na honěnou, vozí se na autech, převlíkají za princezny (ano i Oliver - ten miluje čelenky a kabelky) a nejkrásnější je, když se k sobě jen tak přitulí a mazlí se.
Naše srdíčka. :-)


Dušičky, dýně a ježeček

3. listopadu 2019 v 17:21 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Poprvé jsme vyřezávali dýni ten rok, co se narodila Elinka. A tak se nějak stalo zvykem, že ji máme každý rok. Jenže kulihrášci rostou a oba chtějí vyřezávat....a tak máme dýně dvě.


Loni jsem s Elinkou dělalal ježečka ze sena a šišek. Kupodivu se jí teď tvořit vůbec nechtělo, ale mně ano a jednoho ježka jsem udělala taťkovi k narozeninám. :-D