Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Srpen 2019

Sukýnka, tepláčky a trička

29. srpna 2019 v 17:05 | Helena |  Šití
Když poslouchá stroj a vše co ušiju skvěle padne, šila bych pořád. Ale času tolik nemám a tak vzniká jen zlomek věcí, co bych ráda. Možná naštěstí, děti toho mají na oblečení dostatek. :-)

Nedávno jsem konečně zkusila sukýnku podle střihu do Fazonetky (sukýnka Alice), velikost 110 a teplákovina. Mírně jsem si upravila střih (část, kde je kapsička jsem o necelé dva centimetry snížila) a Elince padne jak ulitá.


Také už nějakou dobu máme nachystané nové tepláčky do školky. Na fotce Elinka vypadá nadšené, ale ve skutečnosti mně řekla, že tepláky nosí jen kluci a ona chce šaty. :-D Střih je podle Fazonetky na tepláky klasik, velikost 104.


Nový střih na kraťasy

23. srpna 2019 v 15:28 | Helena |  Šití
Koupila jsem si nový střih od Fazonetky na kraťase Montana a je skvělý. Škoda, že jsem se do nich nepustila dřív. :-) Příští rok se vyřádím a děti budou mít velkou zásobu. :-D
Mají i kapsičky a jsou skvělé na zpracování zbytků. Elince jsem šila velikost 104 a Oliverkovi 86. Oboje tenší teplákovina.


Šaty pro Elinku

21. srpna 2019 v 15:13 | Helena |  Šití
Měla bych Elinku přeměřit o kolik nám vyrostla. Koukala jsem na ní, že z loňských šatiček má mini a bylo tedy potřeba obnovit šatník. :-D Ušila jsem dvoje nové ve velikosti 104. Střih je kupovaný od fazonetky na šatky Kačka. To bylo radosti. :-) Oboje z úpletu. :-)Znovu kosmetické taštičky

19. srpna 2019 v 22:10 | Helena |  Šití
Málem bych zapomněla na druhou várku kosmetických taštiček. :-) I u těchto jsem rozměr střihla 30x22cm, podžehlila sakonem, všila nekonečný zip a některým dala můj štítek.
Tmavě modrá s vážkama byla přímo na přání od mé sestřičky, s mořskou pannou si vybrala Elinka. :-)


Spokojeně si mnu ruce, jak jsem zatočila se zásobou pláten. :-)


Víla pro Elinku

15. srpna 2019 v 16:09 | Helena |  Háčkování
Původně to měla být panenka. Když jsem ji měla téměř hotovou, mrkla na ni Elinka a zeptala se mě jak bude asi létat, když nemá křídla? Vždyť je to přece motýlí víla. :-D
To bylo radosti, když ji druhý den uviděla s křídlama. Víla je z příze Camilla, háčkem č.2,5 a na výšku měří 22cm. Háčkovala jsem ji 3 dny.


A teď je zas na řadě Oliverek. :-)

Povlečení pro Oliverka a tašky

11. srpna 2019 v 15:41 | Helena |  Šití
Nastříhané látky na povlečení jsem měla už dávno a ne a ne se dokopat k ušití. Přitom je to celkem rychlovka. Naštěstí dnes již můžu napsat, že se Oliverkovi v novém povlečení spinká moc hezky a odškrtávám dalšího "kostlivce" ze seznamu.


A přidávám i fotku látkových tašek, které jsem spíchla, abych zužitkovala plátna, co mně doma jen leží. :-)


Ela 4 roky a 2 měsíce, Oliver 19 měsíců

8. srpna 2019 v 21:14 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Další měsíc utekl jako voda a já zmíním pár novinek od nás. Tou největší je, že Elinka "vyfasovala" okluzor. Změnili jsme oční lékařku a udělali jsme jenom dobře. Elinka byla na vyšetření v pohodě, bez pláče, spolupracovala a paní doktorka mně zodpověděla všechny dotazy a vše vysvětlila. Tím, že má vyšší dioptrie jen na jednom očičku Elince hrozí tupozrakost a tak se očičko musí trénovat. Okluzor má jen na doma a nosí ho velmi poctivě. Ještě jsem ji přihlásila na oční cvičení a rovnou si zašla vybrat nové brýle. Tentokrát chtěla růžové. :-)
Je to pár dnů, co už jezdí na kole bez pomocných koleček a strašně ráda pomáhá babičce na zahradě. A také začala v noci chodit za náma do postele. Ještě z ní bude mazílek. :-)


Oliverka zkouším navyknout na jeden spánek denně, ale úplně to ještě nejde, je to holt spáč. Má moc rád knížky, hlavně o autech, to sedí a jen listuje. Taky moc rád čmárá tužkou, oblíbil si dřevěné vkládačky, doslova se zamiloval do Elinčinýho velkýho růžovýho auta pro Barbie a k mé velké radosti mu chutnají rajčata. Konečně aspoň jedno děťátko je v něčem po mě. :-D

Spiderman a baletka

5. srpna 2019 v 20:50 | Helena |  Háčkování
Po delší době opět háčkované hračky a tentokrát pro moji neteř a synovce. :-)


Spiderman má na výšku 18cm a je podle návodu, který najdete TADY.
Baletka narostla do výšky 23cm. Oboje jsem háčkovala přízí Camilla, háčkem č.2,5.


Věřím, že dětem udělají radost. :-)