Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červen 2019

Kosmetické taštičky jako dárek

30. června 2019 v 21:15 | Helena |  Šití
První Elinčin školkový rok uběhl doslova jako voda. Má moc hodné paní učitelky, tak jsme jim s Elinkou společně udělaly drobný dárek.
Já ušila kosmetické taštičky, Elinka namalovala obrázky a přidaly něco sladkého. :-)


Rozměr jsem střihla 27x23cm, podžehlila sakonem, použila nekonečný zip a jako novinku všila i svůj štítek. Ušité to bylo raz dva. Přiznám se, že tyto taštičky šiji velmi ráda.

Trička Elince, tepláky Oliverkovi

26. června 2019 v 6:20 | Helena |  Šití
Ještě před odjezdem na dovolenou jsem Oliverkovi spíchla tepláčky a Elince trička. Na ty ani nedošlo, protože Elinka lapla neštovice a polovinu dovolené doslova prospala s horečkama.


Tepláčky s autíčky a dinosaury jsou z tenkého úpletu, ale i tak v nich jen zapozoval a dovču prožil v kraťasech. :-) Šedé tepláky jsou z klasické teplákoviny.


Střihy - trička Ottobre 4/2014, model 11, velikost stále 92 (dřív jsem jen zkracovala délku) a tepláčky upravený střih na polodupačky od Fazonetky, velikost 86 (tam jsem naopak mírně délku prodloužila).

Doktorka Plyšáková

18. června 2019 v 17:34 | Helena |  Háčkování
Elince jsem k narozeninám chtěla uháčkovat nějakou panenku, hledala jsem na pinterestu návod a párkrát na mě vykoukla tato pohádková doktorka. Tak se mně zalíbila, že jsem se do ní hned pustila. V půlce háčkování jsem si uvědomila, že Ela pohádku zatím vůbec nezná a co když se jí nebude líbit??? Rychle jsem postahovala pár dílů a Elinka tomu úplně propadla.

Když plyšákům není zrovna hej,
když jeden z nich je nemocnej,
tak mu zdraví
zase spraví
doktorka Plyšáková
hej hej hej když jsi nemocnej.....

Tuhle písničku si teď doma už notujeme všichni.Z háčkované postavičky měla velikou radost a hned ji dala do sédatka nového kola, vzala si ji do školky ukázat dětem, vezla si ji na dovolenou a má své čestné místo v posteli. :-)


Na výšku má 30 cm, háčkovala jsem z příze Camilla, háčkem 2,5, výplň duté vlákno a vlasy jsem párala asi 3x než se mně konečně líbila podoba...o vyšívání obličeje ani nemluvím. Za dobu, kterou jsem strávila jen sešíváním, bych uháčkovala další dvě panenky. :-D

Jsem velmi ráda, že se mně povedla přesně tak, jak jsem doufala. :-)

Kamarádi na cestu

17. června 2019 v 15:56 | Helena |  Háčkování
Nestíhám, nestíhám vůbec nic....a článek o nových kamarádech, které jsem háčkovala dětem na dovolenou, vzniká až dnes, kdy už máme po dovolené. :-)
Důležité je, že udělali radost. Na výšku mají 13cm, háčkováno Camillou, háček č.2,5, výplň duté vlákno a bezpečnostní oči.
Doslova a do písmene rychlovka. :-)


Návod najdete TADY.

Ela 4 roky, Oliver 17 měsíců

6. června 2019 v 23:34 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Dívám se na naše děti a nechápu jak ten čas běží. Už prostě nemáme malá miminka. Elinka je čtyřletá slečna, malý rozumbrada, potvůrka, miláček, ďáblík i andílek. A Oliverek ji zřejmě bude chtít co nejdříve dohonit a dělat úplně stejné blbiny jako ona. :-D
Oslava Elinčiných narozenin proběhla o víkendu na den dětí, aby u toho mohli být babička a děděček z Trenčína, prababička z Frýdku a teta z Prahy. :-D


Že dostane kolo věděla, byla si ho vybírat, ale ostatní bylo překvápko a myslím, že jsem se dost trefili. Byl to nádherný sluníčkový den a všichni jsme si ho moc užili. Oliverek dostal taky menší dárek, aby mu to nebylo líto, i on ochutnal úžasný dort, který tentokrát dělala moje mamka. A hlavně celou dobu chodil!! Ano ano, náš malý brouček se rozchodil, má dvoje nové boty a já jsem popravdě velmi ráda, že mu to trvalo tak dlouho. O to víc jsem si mohla užívat miminečka. :-)


Elinka si zkusila párkrát zůstat ve školce i na odpolední spánek, zažila první školkový výlet, jednou vytopila koupelnu ve školce a pak s výrazem neviňátka tvrdila, že to byla nehoda (potvůrka moc dobře věděla, že lumpačí a ještě u toho kromě sebe zlila i další holčičku), neustále si zpívá písničky nebo recituje básničky a z jejích malůvek je už celkem poznat co to je. :-) Oliverek každý den trénuje na motorce, snaží se mluvit, když něco chce, tak tvrdohlavě jde po tom, neváhá se pustit do své starší ségry a poslední dobou ho otravují zoubky.

Jsou úžasní, někdy mně z nich jde hlava kolem, ale zároveň si uvědomuji jaké máme štěstí, že je máme.
Tak všechno nejlepší, Elinko!