Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Květen 2019

S novým strojem pro naše děti

26. května 2019 v 22:33 | Helena |  Šití
Skoro to vypadá, že nic nedělám, ale pravdou je, že mám naopak milion rozdělaných věcí a ne a ne je dokončit. :-) Když už jsem ale opět objednala další látky a moje syslírna začíná přetíkat, byl nejvyšší čas něco spíchnout. Navíc mám nového mazlíka (rovnosteh) a s ním se šije jedna radost. Ten stroj je prostě bomba. :-) Zatím to vypadá, že si budeme rozumět stejně jako s overlockem. :-D


Oliverek má na písek nový oboutranný klobouček a dvoje tepláčky. Lvíčci je počesaná teplákovina (trochu teplejší), podle střihu na polodupačky, kde jsem prodloužila u velikosti 86 délku nohavice.Mickey je střih na tepláčky klasik, velikost 92. A tam jsem to právě přestřelila. Zatím mu jsou dost velké, tak je bude mít až na podzim. :-D


Elince jsem dokončila fakt dlouho nastříhané tepláky Stripe, velikost 104. Její oblíbená barva, takže z nich měla obrovskou radost.


A zkusila jsem leginky, velikost 104. Sedí skvěle, tak příště nějaké vzorované.
Vše jsou střihy koupené z webu fazonetka.cz.


Plus jedna rychlovka - pytlík na duchýnky do školky. Minulý týden tam Elinka spala po obědě poprvé a zatím je tak nadšená, že chce chodit po spaní každý den. :-D Třeba tak budu mít na tvoření víc času.


Pecičkové pouzdro

13. května 2019 v 15:52 | Helena |  Háčkování
Návod na něj najdete na blogu Helenky Motánky, padlo na něj klubíčko Alize Bella Batik, háčkem č.2,5. Rozměr 11 x 16cm.
Háčkování bylo opravdu snadné a pokud přežijete všívání zipu, výsledek je super. Vzor je tak hustý, že není nutné ani podšívat.


Tohle pouzdro je pro moji maminku ke dni maminek. :-)

Ela 3 roky a 11 měsíců, Oliver 16 měsíců

9. května 2019 v 21:10 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Ti mně dávají. :-D Opět máme za sebou Elinčina bolavá ouška a rýmu, Oliverek angínu a následné další nachlazení a kašel. A já to lapla asi od něj a už podruhé se mně to vrátilo. Jinými slovy už měsíc kašlu "jako pes".
Ale není to jen o nemocech. Děcka jsou super, někdy bych je tedy darovala za odvoz, ale jinak jsou to miláčci. Oliverek začíná chodit, ale z opatrnosti nebo pohodlnosti radši víc leze po kolenou. Taky hodně mluví, asi svahilsky..nevím, zatím jsem tu jeho řeč, až na pár drobností, nerozluštila.


Hlavní je, že s Elinkou jsou parťáci, mají se rádi a každý den vymýšlejí nové blbiny. :-)