Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Duben 2019

Šatečky se Sky

18. dubna 2019 v 11:45 | Helena |  Šití
Pohádka Tlapková patrola teď u nás dost frčí. Elinka má dva plyšáky, teď jsem objevila i krásnou látku, mohlo se začít šít. Střih na šatky je koupený od fazonetky, velikost 92.


Vzala si je včera na focení do školky. Je z nich nadšená, nakrucovala se u zrcadla a říkala, že jsou parádní. :-)

Kytičkový věnec na dveře

17. dubna 2019 v 16:54 | Helena |  Háčkování
Moc dlouho jsem si slibovala uháčkovat ozdobu na naše dveře a jsem neskutečně ráda, že jsem se k tomu konečně dostala. :-)

Kytičky jsem háčkovala podle knihy Háčkované krajkové luční kvítí od Caitlin Sainio. Použila jsem přízi Camillu, háček č.2,5. Na vajíčka Alize Bella Batik. Vše je "přiděláno" tavnou pistolí.


Vítej jaro :-) A já budu snít dál, že si namyslím a zrealizuji i nějaký podzimní a zimní.


Ela 3 roky a 10 měsíců, Oliver 15 měsíců

8. dubna 2019 v 12:04 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
To byl zas divoký měsíc..jak jsem si pochvalovala, že Elinka je ve školce už čtyři týdny vkuse, tak hned na to ji chytlo ouško a za pár dnů druhé. Vše prošlo hladce, bez teplot, jen se sluchem má ještě potíže. Vyšetření na ORL ale ukázalo, že i to se srovná. :-)
A Oliverek najednou začal kašlat a kašlat, tak jsem ho pro jistotu vzala k doktorce taky a je z toho údajně angina a má antibiotika. Je bez teplot, zvládá to skvěle.


Elinka se jen tak z televize naučila anglicky počítat do deseti (už to nějakou dobu vlastně umí) a čím dál častěji pronáší taková moudra, že jdu do kolen. Také 16.března oslavila svůj svátek a dostala vytouženého pejska Sky z pohádky Tlapková patrola. :-)


Oliverek přidal další dvě zvířátka, co umí napodobit, sem tam zopakuje nějaké jednoduché slovo a teď u nás nejvíc frčí stavění kostek. Dokáže jich dát na sebe třeba i deset. Chodit se mu stále nechce, jen pokud ho chytnu za jednu ručičku, tak vesele ťape. :-)
Když plete babička..podesáté

2. dubna 2019 v 11:43 | Helena
16. března měla Elinka svátek a jedním z dárečků byl pletený svetřík od babičky (mé maminky). Je ze zářivé oranžové příze Mercan (100% akryl, odstín 52903) a Elinka je z něj unešená. :-)