Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Září 2018

Zase ty tepláčky

12. září 2018 v 21:00 | Helena |  Šití
Od chvíle, co jsem si přestěhovala šicí stroj, overlock a vlastně celý stůl do obýváku, sedám k šití častěji. A jedu hlavně na tepláčkové vlně. :-D
Nově má Ela s Mickey Mousem a s My little Pony. To je teď u nás hit. :-D Však z nich měla velkou radost a říkala, že jsou krásné a že můžu šít víc tepláčků.


Ještě mám v plánu spíchnout nějaké leginy a konečně jít na Olivera. Tomu chybí povlečení do postýlky a tepláčky bude taky potřebovat.


Tepláčky jsou podle střihu klasik od Fazonetky. Ela je dost vysoká, tak jsem střiha velikost 104.

Hvězdičková deka

9. září 2018 v 9:23 | Helena |  Háčkování
Včera večer jsem zapošila poslední nitku na dece pro Oliverka a můžu si škrtnout dalšího kostlivce ze seznamu. :-)
Hvězdičková deka je z příze Mercan (výrobce Himalaya, 100% akryl), odstín č.52922 jasně zelená. Použila jsem háček č.4,5 a výsledný rozměr je 96x70cm. Spotřebovala jsem 4 klubíčka.Ela 3 roky a 3 měsíce, Oliver 8 měsíců

6. září 2018 v 22:21 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Náš smíšek Oliver udělal za poslední měsíc velký pokrok. Začal se plazit a každým dnem to zdokonaluje a je to pěkný rychlík. Položím ho v pokojíčku a sotva se otočím je v chodbě a "valí" do obýváku. Má moc rád, když si s ním v pokoji hraje Elinka. Začíná bořit kostky, které skládám na sebe, kutálí si před sebou balonek a z hracích hraček je u vytržení. :-) Umí říct tata, mama a nejvíc používá ham. :-D A taky našel zalíbení v prskání. :-D


Ela je čerstvá školkačka a do školky se zatím moc těší a je nadšená. Snad jí to vydrží. Vyzvedáváme ji po obědě a když ji oblékám domů a ptám se jí jak bylo, tak mně řekne "já ti to řeknu až doma". Také je víc mazlící a Olivera pořád objímá a pusinkuje a neustále nám říká jak moc ráda nás má..asi ty dopoledne, kdy je ve školce a nevidí nás chce nějak dohnat :-D
Také nám přišla patrová postel a ona jako správná velká holka spí nahoře. Pokojíček je téměř hotov a jen čekáme až dorazí nálepky na stěny a uděláme pokoj veselejší.

Oranžová kolekce do školky :-)

4. září 2018 v 21:07 | Helena |  Šití
Včera šla Elinka poprvé do školky a moc se těšila. Už od zápisu se na školku dost ptala a chtěla, abych jí o školce povídala. Jak se blížil nástup a já vytahovala šicí stroj, pořád mě upozorňovala, že chce oranžové šaty, oranžové tričko a oranžové tepláky.
Všechno jsem splnila a došila ještě i další kousky. Kapsičky na tepláčky už budu šít pravidelně, měla z nich velkou radost.


Trička jsou z úpletu podle střihu z Ottobre 4/2014, model 11, velikost 92. Teď už šiju plnou délku velikosti.Poprvé v životě jsem nažehlovala obrázek :-D. Neonově růžové už měla a nosila by ho pořád, ale kaplo ji na něj nějaké ovoce a prostě nešlo vyprat. Má ho tedy na zahradu na písek a já ušila téměř stejné, jen o kapku delší s trošku jinak nalepila kamínky. :-)
Tepláčky jsou podle střihu klasik od Fazonetky. Ela je dost vysoká, tak jsem střiha velikost 104. Šatičky jsou také podle Fazonetky (střih tričko-šaty Kačka), velikosti 92.


Už mám nachystané další látky ať nám ta holka dělá parádu. :-D Oliver nezůstane pozadu, na něj se chystám taky. :-)