Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Duben 2018

Tričkování

15. dubna 2018 v 21:57 | Helena |  Šití
Dvě nová trička jsem spíchla Oliverkovi a dívám se, že jsem na blog ještě nevložila ani ty, co jsem už před časem šila Elince. Tak to dnes napravím.

Pro Elu s Disney postavičkami je podle střihu z Ottobre 4/2014, model 11 a velikosti 92.


Druhé kočičkové je podle střihu z Ottobre 1/2016, model 11, vel.92. U tohoto trička zvažuji, že ještě upravím průkrčník a trošku jej zvětším. Sice jde přes hlavu lehce, ale zdá se mně tričko až moc ke krku.


A Oliver má lodičkové podle střihu z Ottobre 1/2016, model 3, vel.56 a medvídkové je také z Ottobre ale 4/2012, model 1, vel.56. Vtipný je, že mu "ottobrová" velikost sedí až teď, když nosí 62. Úplet jsem zvolila hodně pružný a průkrčník jsem ještě o kousek zvětšila, abych nemusela vymýšlet zapínání, který ani vlastně neumím a tak se oblíká úplně skvěle.

Když plete babička..poosmé

12. dubna 2018 v 23:19 | Helena |  Pletení
Náš malý smíšek dostal další svetýrek od babičky. Tentokrát si ho dokonce vykoledoval na Velikonoce a ještě ten den odpoledne se v něm jel babičce a dědečkovi ukázat.Děkuji maminko!!! Je krásný a s láskou dělaný!

Šátek z duhového klubka

10. dubna 2018 v 16:02 | Helena |  Háčkování
Duhové klubko č.019 (3-nitka, návin 750m) jsem měla doma už od letá 2016, kdy jsem z něj na dovolené začala háčkovat šátek. Ani nevím proč, ale po návratu z dovči jsem ho odložila a "dokopala" jsem se k dohotovení až teď.


Háčkovala jsem háčkem č.3, podle návodu od Pilgrim, který najdete TADY. Na šířku má 120cm a moc ráda ho nosím. Je jemný, na krku příjemný a přechod barev vypadá moc hezky.


Ela 2 roky 10 měsíců a Oliver 3 měsíce

6. dubna 2018 v 21:26 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Zastavte ten čas!!! Z mé malé holčičky je už slečna, která mluví ve větách a občas na nás vypálí takové moudro, že nevěřím vlastním uším a taky občas zazlobí. Pomáhá mojí mamce sázet na zahradě, sama se nají a umyje ručičky, občas slyším, že si pobrukuje písničku z nějaké pohádky a chodí s kabelkou jak velká! :-D Letos mně pomáhala i s velikonoční výzdobou a stále více se mně dere k šicímu stroji a vysvětluje mně, že musí něco ušít.


A Oliver? Připadá mně to jako včera, kdy jsem si ho prvně přebalovala a oblíkala do těch strašně pidi oblečků a teď už vyřazuji z jeho šatníku první kousky. Náš kuliferda krásně pase koníčky, líbí se mu na hrací dece, kde bouchá ručičkama do hraček, rozhazuje úsměvy na všechny strany a ten největší vždy věnuje Elince. Může na ní oči nechat. :-)
Je to podobný spáč jako Elinka. Ještě neměl 3 měsíce, když v noci začal spát až 9 hodin vkuse. A hlavně je velký pohodář.