Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Leden 2018

Odteď všechno dvakrát

23. ledna 2018 v 14:41 | Helena |  Háčkování
Nerada háčkuji stejné věci víckrát, ale teď mně nějakou dobu asi nic jiného nezbyde. :-D Oliver naštěstí není nedonošené miminko, ale už když jsem v létě háčkovala chobotničky do nemocnice pro předčasně narozená miminka, říkala jsem si, že jednu uháčkuji i Oliverovi, aby měl v postýlce kamaráda.


Oranžový balonek pro Elinku

18. ledna 2018 v 17:01 | Helena |  Háčkování
Maminko, uháčkuj ojanžový bajonek....tak s tímto za mnou před pár dny doběhla Elinka. Oranžová je její oblíbená barva. Je to poprvé, co si sama o něco háčkovaného řekla, tak jsem se s velkou radostí pustila do díla.
Uháčkovat 20 oranžových šestiuhelníků a 12 bílých pětiuhelníků byla hračka, ale to sešívání....to zas zabralo nejvíc času. :-DPár věcí pro Olivera

16. ledna 2018 v 13:43 | Helena |  Šití
Tento článek jsem si chystala ještě když byl Oliver v bříšku, jen jsem ho nestihla zveřejnit. :-)
I když jsem si říkala, že šít na něj začnu až se narodí, nemohla jsem se ho dočkat a pár věcí mu spíchla i tak.


Polodupačky, šáteček, rukavičky, aby se nepoškrábal a dvě přebalovací podložky. Z těch mám obzvlášť radost, protože jsem poprvé šila s PUL froté a můj stroj vůbec neprotestoval (šito na rovnostehu). Naopak se mně s ním pracovalo skvěle. Podložky jsou velké 60x60cm a výhodou je, že nepropustí a dají se prát. Látky na podložky mám z unuodesign.


Vlastně jsem šila ještě tričko, ale nemám vyfoceno. Tak příště. :-)
A málem bych zapomněla na kosmetickou taštičku na jeho mastičky, krémy, olejíčky....je to ze stejné série látek jak má už Elinka. :-) To mě zachránila kamarádka, která mně dala kousek modrého lištičkového plátna. Stříhala jsem 30x22 cm a podžehlila jsem ronofixem.


Ela a Oliver

9. ledna 2018 v 22:07 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
V sobotu měla Elinka 2 roky a 7 měsíců, ani jsem nestihla napsat žádný článek a přitom se v jejím životě udála velká věc. Stala se velkou ségrou. :-)

5.1.2018 v 5:20hod se nám narodil OLIVER. 50cm, 3258g.


Zvyknout si, že je tu bráška, který maminku a tatínka taky potřebuje nebude pro Elinku asi úplně nejlehčí, ale zatím to bere statečně a my se jí to snažíme co nejvíc ulehčit. Je ale skvělá a brášky hladí, pusinkuje a pomáhá odnášet plínky.


Medvědí rodinka

4. ledna 2018 v 16:51 | Helena |  Háčkování
Před svátky se u nás urodila pěkná medvědí smečka. Jsem zrovna nevěděla co roupama háčkovat, proto jich bylo víc. :-D :-D
Menší sedící byl pro malou Nelinku, ostatní zůstávají doma pro Elu. Vlastně modrého schovávám pro brášku, který se zatím dopíká v bříšku. :-D


Jsou podle kupovaného návodu na Muchlounka, na výšku mají cca 34 cm. Sedící háčkem č.4, ostatní č.5.


Modrej je z příze Dolce, stejně jako Elinčin světlejší (odtín lososová), ten tmavší je už z Dolphin odstín korálová a menší sedící je sytě růžová. :-)


PF 2018

1. ledna 2018 v 21:40 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Šťastný nový rok vám všem. My Silvestra strávili doma, nachystala jsem nějaké dobroty a bylo nám fajn. Ela se ukázala jako velká pařmenka a vydržela vzhůru až do půlnoci. Tak moc byla zvědavá na ohňostroj a sotva někde něco bouchlo, hned byla u okna. O půlnoci jsme si tedy připili všichni a volali i s přáním rodičům. Elinka do telefonu křičela, že se dívá na atesoj (ohňostroj) a přála "šťastný rok". Sotva ale přestaly lítat petardy, padla do postýlky a spala až do půl desáté. :-D


Jak na Nový rok, tak po celý rok..Martin vyrazil na kolo a já pro jistotu chvílu sedla k šití a vzala do ruky i háček. :-)


Loňský rok byl krásný a přála bych si, aby takový byl i ten letošní. :-)