Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Říjen 2017

Medvědi

30. října 2017 v 7:20 | Helena |  Háčkování
Růžovej a modrej, tak jim teď říkám já, ale na pravé jméno si budou muset pár dnů počkat. Jsou pro děti kamarádky, která mě učí šít.


Doma je musím před Elinkou dobře schovávat, protože jak by je viděla, už by je nikomu nedala. :-D


Pyžamko a tepláčky

15. října 2017 v 23:09 | Helena |  Šití
Abych jen nenakupovala nové látky, snažím se ve volných chvílích sednout ke stroji a něco ušít. Pokud je tam tedy místo, protože poslední dobou mně do řemesla fušuje Elinka. :-D


Plyšový králíček

9. října 2017 v 16:38 | Helena |  Háčkování
On to vlastně má být zajíček, ale Elinka tvrdí že je to náš králíček Bublinka. :-) Návod jsem našla na stránkách kreativky.cz a tak mně padl do oka, že jsem se do něj hned pustila. To už se mně dlouho nestalo. :-D


Spotřeba byla necelé klubko lososové Dolphin Baby (vlastně celkem dost ještě zbylo), háčkem č. 4,5. Má bezpečnostní očička a vyšitý čumáček. I když návod o ocásku nepíše, tak já ho udělala. Na výšku má 27 cm.

Po dlouhé době něco plyšového mazlícího pro Elinku.

Fotosešit za recenzi

8. října 2017 v 14:27 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
O společnosti Saal Digital se na blogu zmiňuji potřetí. Tentokrát jsem měla možnost využít kupon na fotosešit a hodilo se to náramně. Sotva jsme se vrátili z dovolené, tak jsem zapla program a během chvíle stvořila krásnou památku.

Formát jsem zvolila A4 na šířku, matný povrch. I když ne všechny fotky jsou v top kvalitě, s čímž jsem ale počítala, protože bylo foceno třeba v noci a k tomu ještě na mobil, je fotosešit úžasný a krásně zpracovaný. Ochranná folie na přebalu zaručuje, že nedojde k žádnému poškození. :-)


S programem jsem se už dřív naučila pracovat, vše je rychlé a intuitivní. Opět mě ale překvapila rychlost dodání. Od odeslání na vyvolání neutekl ani týden (včetně víkendu) a já si v něm listuji a vzpomínám na krásnou dovču.

Děkuji firmě Saal Digital za možnost vyzkoušet jejich produkty. :-)

Ela má 28 měsíců

6. října 2017 v 22:14 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Další měsíc utekl jako voda a já sumarizuji, co nového se u nás událo. Minulý pátek jsme s Martinem slavili naše šesté výročí, a tak i s Elou jsme zajeli na víkend do Rakouska, Mariazell. Elinka jezdila na koloodrážedle, svezla se historickým vláčkem, na každém kroku viděla kravičky, jela lanovkou a všichni společně jsme si to krásně užili.


Ela je pořád poklad, jen teď pusu nezavře. :-D Včera jsme spolu poprvé bez kočárku jeli vlakem do Brna. Dostala batůžek, do něj svačinku a vydaly jsme se překvapit tatínka do práce. Byla nadšená a celou cestu nějaké paní ve vlaku vykládala že "jede vakem do Bna za tatínkem". Cestou domů jsme si zhřešily a zamlsaly a nezapomněly jsme koupit nalepovací oči, protože budeme spolu tvořit podzimní zápichy do květináče.


Máme doma rituál, že snídá u pohádky. Takže naše rána vypadají asi takto "Maminkoooo bodeno no no, kukuje sluníčko, vypinkala do jůžova, tatínku???? neeeeni, tatínek je v páci, pustime pohádku, kokoš tom, otočit kavičku, maminko papat kakao" ...v překladu - maminko, dobré ráno, svítí sluníčko, vyspinkala jsem se do růžova, tatínku!!! hmmm...tatínek je v práci, pustíme si pohádku Traktor Tom a přetoč díl, ve kterém je kravička (pořád se jich bojí, i těch kreslených) a na snídani si dám kakao. :-D


Také čím dál víc do všeho zapojuje Bublinku. Prohlíží si časopis, vidí něco zajímavého a hned to cpe Bublince pod nos. Přijeli jsme z víkendu z Rakouska a ona za ní vlezla pod křeslo, kde Bublinka odpočívá a začala jí vykládat, že jela lanovkou, viděla kravičku apod.

Je to velká legrace sledovat jak se den za dnem rozvíjí, mění a vymýšlí pořád nějaké blbiny.

Mikina se stojáčkem

4. října 2017 v 14:37 | Helena |  Šití
Včera bylo počasí doslova pod psa, od rána u nás pršelo. Ani Ela nebyla naladěna na tu svoji nejhodnější notu :-D, takže jsem byla moc ráda, když si ji Martin odpoledne vzal do brněnského Bonga. Předtím se ještě stavil v obchodě mimilatky.cz, kde mně vyzvedl objednané látky. Radost mně tedy udělal dvojnásobnou. :-D
Nejen, že se v herně vyblbli oba, ale i já si doma u stroje zařádila a je z toho nová mikina. Použila jsem světle šedou teplákovinou a k tomu stříbrné miki hlavičky na magnolii.


Opět můj oblíbený anglický střih na raglánový rukáv, velikost 98. Jen jsem poprvé místo kapuce zkusila stojáček, ještě že mám pomoc po telefonu (moji nejhodnější kamarádku, co mě učí šít), tak jsem to trefila hned napoprvé.


Dnes ráno opět vykouklo sluníčko a z naší Elinky se zase stala ta nejhodnější holčička, co mně na zahradě krásně zapózovala.


Kosmetické taštičky podruhé

2. října 2017 v 8:19 | Helena |  Šití
Šití taštiček mě docela chytlo. Je to zase něco jiného, baví mně všívat zip a celkově si s taštičkou tak nějak "hrát" než vznikne finální výrobek.
Tyhle jsem tvořila ještě v září na naši dovolenou. Tentokrát jsem podžehlovala ronofixem, příště ale zkusím na doporučení moji kamarádky která mě učí šít, sakon.


Stříhala jsem na ně 30x22cm, výsledný rozměr je samozřejmě trochu menší. Elince jsem ve stejné barvě ušila i polštářek s taškou (speciální rozměr pro ni, tzn. 30x30cm). To aby měla v letadle na co složit hlavičku a po letišti se jí polštářek nosil pohodlně.


Kdykoliv jí něco ušiju, tak se raduje a taštičku využije i nadále. Teď třeba chodíme do lesa a Ela si do ní sbírá listí a větvičky. :-)