Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Srpen 2017

Další síťovky

Dnes v 14:54 | Helena |  Háčkování
Koncem června jsem si háčkovala síťovku a tak se líbila, že ji chtěla i moje mamka a včera jsem dodělala i šedou pro Martinovi rodiče.


Moje je už pořádně zaběhlá, takové dávky zeleniny si ze zahrady nosím skoro každý den.
Pro zájemce znovu přidávám odkaz na NÁVOD. Háčkovala jsem ze 100% bavlny Camilla, háčkem č.3 a spotřeba jsou necelá dvě klubka.

A opět pár fotek mečíků od našich ze zahrady. Letos je tedy barviček spousta. :-)


Od šicího stroje

Pondělí v 15:21 | Helena |  Šití
Střiženo jsem měla ještě před dovolenou, ale k dokončení jsem se dostala až teď. :-) Nejtěžší na celém šití bylo ve finále focení, Elinka prostě neměla čas a pořád někam odbíhala. :-D :-D


Střih je opět můj oblíbený z Ottobre 4/2014, model 11, velikost 92. Trička jsou z bio úpletu, jsou velmi příjemná na nošení.


Legínky jsou také úplet, podle střihu z Ottobre 4/2014, model č.8 a velikost 92. Tohoto puntíku mám víc a jsem za to ráda. Moc se mně tato látka líbí a mám v plánu ještě šatky.


Našim na zahradě zrovna kvete spousta mečíků, musela jsem si je dnes vyfotit. Na poslední fotce je žlutý a zelený :-)
Slovinsko, Rakousko 2017

Sobota v 14:08 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
I letos jsme prožili tak krásnou dovolenou, že se za ní ohlédnu na blogu a přidám alespoň pár fotek. Někteří už viděli fotky na FB. :-)
Elinka už baští všechno, ale aby se nemusela stravovat po restauracích, nachystala nám moje nejhodnější maminka tašku se zavařeným jídlem, k tomu hromadu rajčat a ostatní zeleniny (na rajčatech jsem závislá) a mohlo se jet. První zastávka byla ve Slovinsku, Kranjska Gora, kde jsme strávili 4 noci v apartmánu skoro tak velkém jako náš byt. :-D
Naprosto fantastické místo, Elinka unešená z vody a kamínků a také z toho, že mohla jezdit na kole, které dostala na narozeniny.
A protože jsme někde zatoulali magnetku z Vršiče (1611 m n.m.), tak jsme si tam letos vyjeli znovu. :-D
Další 3 noci jsme strávili v Rakousku, ve vesničce Filzmoos, kde jsme jako bonus měli výhled na Dachstein. Zkusili jsme lanovku a ani jeden den jsme nevynechali zmrzlinu. :-)
Stihli jsme navštívit Hallstatt, Radstadt, Salzburg (který mě docela zklamal, čekala jsem hezčí město) a hlavně jsme ještě na noc zakotvili v Grazu u kamaráda.
Pak už jsme mířili opět domů, ale se spoustou zážitků, krásných fotek a s představou, že příští rok jedeme zase. :-)
A určitě za zmínku stojí, že 10.srpna slavila naše Bublinka už páté narozeniny. První gratulant byla hned ráno po probuzení Elinka. :-) Tak všechno nejlepší ty naše milovaná a občas zlobivá Bublinko. Máme tě rádi. :-)

Ela má 26 měsíců

6. srpna 2017 v 18:04 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Dva roky, dva měsíce...z našeho miminka je slečna, která hravě jezdí na koloodrážedle, leze po průlezkách jak veverka po stromě, nebojí se lidí (jen občas se stydí), je jí všude plno, ráda na sebe poutá pozornost, miluje zmrzlinu a kreslené pohádky, neustále vymýšlí blbiny a mnoha lidem jen tak vykouzlí úsměv na tváři.. naše štěstí, naše ELA.


Dnes dostala nové holínky, které bylo potřeba vyzkoušet a naštěstí i tu kaluž našla.