Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červenec 2017

Víkendové setkání

25. července 2017 v 21:53 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Už třetím týdnem je můj taťka v lázních ve Velichovkách. A protože je nám smutno a je tam tak krásně a klid, jeli jsme za ním i uplynulý víkend. Zatímco předchozí víkend jsme si i s taťkem udělali výlet na přehradu Les království a zámek Kuks, tentokrát byla v plánu návštěva u Renušky.


A setkání to bylo víc než milé. Je přesně tak milá a srdečná, jak jsem si představovala. :-) A těch zvířátek co doma mají. :-D Ela si ji hned zamilovala a teď stále dokola mluví o teta, mňau mňau, pes, daněk, jablko, papat, dort, balonek...slyším to za den několikrát. :-D


Renuška pro nás nachystala nádherné a hlavně neuvěřitelně dobré překvapení. Po dortu se jen zaprášilo, rozplýval se na jazyku jak byl vynikající. :-) O tom jak jej připravovala si můžete přečíst na blogu u Renušky.


Renatko, děkujeme moc! :-)

Šatičky pro princeznu

19. července 2017 v 21:38 | Helena |  Šití
Šatky jsem šila na Elinčiny narozeniny. Taková doba a až dnes jsem ji v nich vyfotila. :-) Střih je upravený podle trička, šila jsem samozřejmě na overlocku a je to teplákovina.


Od tety dostala prstýnek, nakrucovala se u zrcadla a pořád se prohlížela..moje malá parádnice. :-)


A rozhodla jsem se zkrátit rukávy na puntíkatých šatičkách. Zbytečně by ležely ve skříni. Takto je vynosí přes léto. :-)


Kosmetické taštičky

12. července 2017 v 22:20 | Helena |  Šití
Potřebovala jsem si oddechnout od šití oblečení a naučit se šít zase něco úplně jiného. Moc se mně hodilo, že se taťka chystal do lázní a zmínil se, že se mu do kosmetické tašky nevejdou všechny věci. Nápad tedy byl na světě a naštěstí za mnou zase přijela kamarádka, která mně ukázala jak na to.


První, se světle zelenými květy, si nechám já. Taťkovi jsem šila větší a ještě jsem látku podžehlila vliselinem. Na podšívku jsem použila stejnou látku.


Tvořila jsem den před odjezdem, takže jsem už nestihla pořídit vyloženě látku pro chlapa, ale taťka byl spokojený, a to je hlavní. :-) Mám radost, že jsem pro něj něco mohla vyrobit. :-)Ela má 25 měsíců

6. července 2017 v 21:56 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Přesně v den druhých narozenin jsem se rozhodla, že to zkusíme bez plínek. Večer jsem litovala, když jsem měla v koši na praní desatery tepláčky. :-D Jenže nás Ela opět přesvědčila, že je nejen šikovná, ale i dost chytrá a během pár dnů hlásila "kap kap" a sedala na kakáček. Netrvalo ani týden a byla naučená. Na spaní plínku ještě samozřejmě má, na to je zatím čas. :-) Jsem pyšná maminka...vlastně mamaka, jak by řekla Elinka. :-)


Červen byl u nás doslova měsícem jahod. Ani si netroufám odhadnout kolik jich Ela za ten měsíc snědla. Každý den chtěla za babičkou a dědečkem na "adobky" (jahůdky). Rozběhla se rovnou k záhonku a volala babičku. :-D Těžko si zvyká, že už jahody nejsou..

Roste nám jako z vody, ale je s ní velká legrace a každý den nás baví něčím novým. Třeba když mně po odpoledním spánku líbezným hláskem hlásí, že se chce jít dívat na pohádku a já nedovolím, tak čeká až dojede tatínek z práce (většinou to stíhá na závěr cyklistické etapy)...sotva otevře dveře a už ho tahá k televizi a hlásí KOLA KOLA... Jenže sotva si tu televizi pustí, Ela řekne "KOLA NE, POHÁDKA ANO" :-D Je úžasná. :-)Letní trička

3. července 2017 v 21:29 | Helena |  Šití
Ke stroji jsem delší dobu nesedla, zato látky nakupuji ve velkém. :-D Další balík s látkami má přijít tento týden, tak bylo na čase také něco ušít.
Střihla jsem do jemně zelenkavé látky (lehký bioúplet) s motivy jablíček a také do neonově růžového úpletu.Neonově růžové tričko jsem ještě vylepšila nalepením kamínků. Střih je můj oblíbený z Ottobre 4/2014, model 11, velikost 92.
Šilo se mně parádně, trička jsou hebká na dotyk.. na léto jak stvořená. :-)