Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červen 2017

Síťovka

24. června 2017 v 21:36 | Helena |  Háčkování
Narazila jsem na bezvadný návod na starou dobrou síťovku. Najdete ho TADY. Háčkovala jsem ze 100% bavlny Camilla, háčkem č.3. Spotřeba tuším 2 klubíčka a kousek. :-) A hlavně, uháčkováno bylo raz dva. Ela si ji snažila hned zabavit na svoje hračky.
Jak je vidět, pustila jsem se do ní v pravou chvíli. Na zahradě u rodičů rostou salátové okurky a papriky o sto šest a také se už začínají červenat rajčata. Navíc jsem mamku rozesmála, když viděla jak jsem přišla pro úrodu vybavena. Navíc Martin se taky těší, až si v ní bude z obchodu nosit piva. :-D

Do Elinčina šatníku

21. června 2017 v 22:23 | Helena |  Šití
Ušité to mám už delší dobu, ale nějak nebyl čas nafotit...nakonec to vzdávám a fotky jsou bez modelky. :-D V tom horku ji nemůžu dostat z bazénku, natož aby ještě pózovala v oblečení. Vlastně v kraťasích jsem jednu fotku ulovila. :-D


Ovečka k narozeninám

18. června 2017 v 21:23 | Helena |  Háčkování
Přestože na narozeniny dostala Elinka spoustu krásných dárků, chtěla jsem, aby některý byl jen a jen od maminky. A tak vznikla muchlací ovečka.


Je z příze Camilla a Dolphin Baby, použila jsem háčky č.3 a 4 a hotová byla raz dva. Musím říct, že tentokrát jsem se ani nezapotila u sešívání. Na výšku má 21 cm.


Pár dnů po Elince slavím narozeniny i já. Dostala jsem krásné kytičky. :-)


Dort

14. června 2017 v 15:41 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
O víkendu měla naše Ela oslavu druhých narozenin. Na první narozeniny dostala dort od mé mamky, letos jsem ho chtěla zkusit já a představu jsem měla celkem jasnou, hlavně hodně ovoce.

Udělat korpus a spojit ho pudinkovým krémem byla hračka. Pak už jen stačilo "oblepit" tyčinkami, posypat ovocem a převázat stuhou.


Musím říct, že jsem byla z výsledku moc nadšená a až mě bylo líto do dortu krájet. :-D

Ela je už velká holka, takže dostala i ona svůj dílek. Byl to krásný víkend plný oslav a to ji čeká ještě jedna oslava s druhou babičkou a dědečkem.

Ela má 2 roky!

6. června 2017 v 22:08 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
To nejkrásnější v našem životě má právě dnes dva roky..naše štěstí, naše sluníčko, naše všechno, naše dcera Ela.
Na den, na ten okamžik, kdy vykoukla na svět nikdy nezapomenu. Pořád to všechno vidím a tak ráda si ty chvíle připomínám. Za ty dva roky nám tolikrát vykouzlila úsměv na tváři, tolikrát nám tekly slzy štěstí. Kdykoliv se na ni podívám, musím ji obejmout a dát ji pusu. Už nám říká tatínku a mamiko (ano, já jsem ještě mamika a ne maminka), často nás jen tak obejme a řekne "jáda" (ráda)..
Je úžasné být maminkou tak skvělé holčičky. Elinko, všechno nejlepší koťátko naše. Hlavně ať jsi pořád zdravá!!!
Moc tě milujeme...
maminka a tatínek