Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Květen 2017

Balonové kraťásky

27. května 2017 v 22:27 | Helena |  Šití
Konečně to sluníčko vykouklo a začíná pořádně hřát. Elinka tak mohla vyzkoušet nové kraťásky, které jsou z úpletu, velikost 92. Střih i návod jak postupovat najdete TADY.


Sedí skvěle, vzledem k tomu kolik toho Ela stihne ušpinit určitě budu šít další. :-)


Opět od šicího stroje..

19. května 2017 v 21:53 | Helena |  Šití
Tričko mám hotové už nějakou dobu, jen jsem se nedostala k nafocení. Střih je z Ottobre 4/2014, model 11, velikost 92. Ta kytičková látka mě v obchodě hned padla do oka. :-)


Legínky jsem spíchla dnes a šila jsem i pomocí overlocku. Bylo to raz dva. Střihnout do nové látky je pro mě už hračka. :-D


Puntíkaté šatičky

17. května 2017 v 21:30 | Helena |  Šití
Šatičky obléká Ela zatím málo, ale to se brzy změní. :-D Ušila jsem první šatky a nemíním přestat. Jsou z úpletu, neonová růžová je plavkovina (dostala jsem od kamarádky) a i když mě kanýrek pěkně potrápil, jsem s výsledkem moc spokojená.


Na šatičkách nechám dlouhé rukávy, ale jak se víc oteplí, tak je šmiknu, aby si je přes léto co nejvíce užila. Vycházela jsem ze střihu na tričko z Ottobre 4/2014, model č.11, velikost 92.


Poprvé jsem overock zkusila u kamarádky, která mě učí šít. Moje nadšení z overlocku bylo tak velké, že to nemohlo dopadnout jinak, než že už mám jeden taky doma. :-D Vybrala jsem si Brother 2104D a Martin byl tak hodný, že mně pro něj hned v pátek zaběhl. :-) Mám i nové látky..to se to bude šít. :-)
Tričko s motýlky a legíny

10. května 2017 v 21:20 | Helena |  Šití
Střihnout nebo říznout do nové látky se už tolik nebojím, naopak se moc těším na výsledek.


Střih na tričko jsem získala z nějaké anglické stránky a pravdou je, že jsem se u šití docela zapotila. Dost jsem totiž párala. Nepovedly se mně pěkně našít rukávky a na ramínkách to Elince odstávalo. Zůstanu příště u střihu z Ottobre, to Elince pasuje lépe.


Na leginky jsem vytáhla střih z Ottobre 4/2014, model č.8 a velikost 92. Jsou delší, ale do toho raz dva doroste. Na nich jsem si poprvé vyzkoušela všívat gumu. Celkově to byla hračka. :-)


Teď už jen aby se oteplilo a Ela si nové oblečení i užila. :-)
O víkendu jsme s Martinem malovali naši ložnic, po x letech, kdy byla vždy v nějakém žlutém odstínu ji máme bílou, nový koberec, trošku jsme popřehazovali nábytek a tak mám i šicí koutek. Ještě pár maličkostí, nějaké poličky na zeď, novou židli a pak se pochlubím. Už teď se mně tam šije skvěle.

Ela má 23 měsíců

6. května 2017 v 21:18 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Neuvěřitelné, že už za měsíc bude mít naše sluníčko druhé narozeniny. Slovník opět pořádně rozšířila a baví nás i novými vymyšlenými slovy, které jsou jak jinak než od A. Tak třeba housenka je aňaka, když chce medvěda, křičí abeda!!! Ráda si prohlíží fotky v mobilu a to hlásí akaž abáky (ukaž obrázky)...


Ale taky už pomalu začíná zkoušet, co vše se dá vyřvat. :-D Takže vysvětlujeme, děláme společné kompromisy a všechny tyhle situace zátím zvládáme na jedničku. :-)


Miluje lego, kosty a hlavně svého "hají" a poslední dobou se snaží sama oblékat. Tatínek ji často bere na dětská hřiště a posílají mně fotky vždy z nějakého jiného. Naši Bublinku pořád hladí, vždy ráno jí dává kokinko a dívá se jak ho papá. U toho ji hladí a pak řekne pusu a hned se ji snaží i dát. :-D Včera jsme odcházely na vycházku, Ela se vrátila do pokoje, pohladila Bublinku a říká jí "hodná". Vždy při odchodu totiž Bublince říkám, aby tu byla hodná. :-D

Roste z ní skvělá holčička...NAŠE :-)

Tričko s řasením

5. května 2017 v 21:10 | Helena |  Šití
Na čtvrtek jsem se opět domluvila s kamarádkou, že za mnou přijede a něco nového mě naučí. Než dorazila, vytáhla jsem si z časopisu střih a jednotlivé díly nastříhala. Přiznávám, že se mi třásly ruce, ale nakonec jsem do nové látky střihla.


Sešití trička je pro mě hračka, ale neuměla jsem řasení, které mně ukázala na několik způsobů a myslím, že jsem se velmi zdokonalila v lemování, ukázala mně jak se dělají aplikace, jak si upravit střih podle sebe a dalších spoustu zajímavých věcí.


Střih je z časopisu Ottobre 4/2014, model 11. Trošku jsem se bála, aby nebylo tričko Elince těsné přes ty její buclaté ručičky, ale sedí ji naprosto skvěle. Zase se cítím v šití o kus dál a už pomalu pokukuji po nějakém overlocku. :-)

Jsem moc vděčná za tu dobrou duši, která má se mnou trpělivost a má chuť mě učit. Pro její děti jsem připravila dárek a ač byl takový malý, radost prý byla převeliká. :-)