Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Březen 2017

Kuřátka a zajíček Bunny

26. března 2017 v 22:46 | Helena |  Háčkování
Je fajn, že letos jsou Velikonoce až v dubnu, a tak se u nás stihlo vylíhnout hned osm kuřátek, dvě jsou ještě ve skořápce. :-D Před dvěma lety jsem stejnou kuřátkovou nadílku háčkovala i rodičům.


Návod mám z Fleru od Dione. Použila jsem přízi Camilla a háček č. 3,5. Dnešní krásné počasí přímo navádělo k focení někde venku. Využila jsem opět zahradu rodičů. :-)


Začátkem března jsem si slíbila dodělat celkem osm kostlivců a úspěšně plním. Hlavně to asi vypadá, že nevím co roupama, tak úplně neplánovaně vznikl ještě bílý zajda. Návod jsem získala ve skupince na FB. Na výšku má 21cm, příze Jeans, jemně růžová je Camilla, háček č. 3,5.


Partička ze ZOO - sloník Tůtůtů

22. března 2017 v 8:30 | Helena |  Háčkování
Při pohledu na sloníka Elinka rovnou řekla "tůtůtů", takže jméno už má. Je z příze Camilla, háčkem č.3 a návod najdete na Fleru.


Ještě jsem mu přidala ocásek, ten v návodu nebyl. :-)


Kočička Hají

17. března 2017 v 20:29 | Helena |  Háčkování
Vyrostla do délky 31cm, je z příze Alize Bella Batik odstín 3265, háčkovaná háčkem č.3, plněná dutým vláknem, Ela jí říká Hají a pořád by spinkala. Kdo? No přece Elinčina nová kočička.


Návod jsem našla v aplikaci Amigurumi, kterou jsem si nedávno stáhla do mobilu.


Včera měla Ela svátek a i letos dostala od tatínka krásnou kytičku.
Jarní komplet a výstava Orchidejí

13. března 2017 v 15:38 | Helena |  Háčkování
To zas bylo nakrucování před zrcadlem, když jsem Elince zkoušela novou čepku a šátek. Moje malá parádnice se na sebe nemohla vynadívat, ale do focení nejdřív moc chuť neměla, přemluvila jsem ji až venku.


Šátek a květinka je z příze Alize Bella Batik, čepka z Camilly. Na oboje jsem použila háček č. 3 a spotřebovala jsem skoro 3 klubíčka Alize a necelé klubko Camilly. :-)


Partička ze ZOO - lední medvídek Brum

12. března 2017 v 15:25 | Helena |  Háčkování
Vracím se k háčkování partičky ze ZOO, aby tu opička BUBU nebyla tak sama.. Na svět vykoukl lední medvídek, kterému jméno vybírala Elinka. Podle ní je to prostě BRUM. :-D


Je z příze Camilla, háčkem č.3, vyplněný dutým vláknem. Návod na celou partičku najdete na FLERU.


Ela z něj byla nadšená, mazlila se s ním, pusinkovala a hned si ho taky brala na odpolední vycházku. :-) Už pracuji na dalším. :-)Fotoobraz za recenzi

7. března 2017 v 20:52 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Od Saal Digital se mně dostalo ještě jedné možnosti, tentokrát vyzkoušet fotoobraz. Ze sedmi nabízených variant jsem nakonec zvolila Alu-Dibond, rozměr na výšku 40x60cm. Je to 3 mm silná hliníková matná deska, můžete si i vybrat způsob zavěšení.


Rychlost dodání obrazu byla doslova blesková. Objednávala jsem v sobotu a v úterý ráno mně volal pošťák, že má pro mě zásilku a nemůže se dozvonit. Byli jsme v Rakousku a tak jsem si musela ještě pár dní počkat. :-)
Líbí se mně, že si Saal dává záležet i na balení hotového výrobku, aby nemohlo dojít k poškození. To se rozhodně nedá říct o každém e-shopu, proto to tady zmiňuji. A samotný obraz? Pro nás jedním slovem perfektní. :-) Povrch Alu-Dibond má odolnost proti povětrnostním vlivům a vydržel i nájezd naší Elinky.


Opět jsem se přesvědčila, že výrobky od Saal Digital jsou opravdu na vysoké úrovni a můžu jen doporučit.

Ela má 21 měsíců

6. března 2017 v 20:55 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Za poslední měsíc se Elince pěkně rozvázal jazýček. Snaží se opakovat všechna slova, co slyší. Ráda si listuje v dětských knihácha a pojmenovává co vidí. :-)
Koncem února jsme strávili necelý týden v Rakousku. Byli jsme pěkně daleko, kousek od italských hranic u jezera Weissensee. Už jsme tam kdysi s Martinem byli, tentokrát ale prvně jako rodina a k tomu i moji rodiče. Počasí nám přálo, bruslili jsme, užívali si sluníčka a Ela asi úplně nejvíc místního autobusu. Vozila by se celý den. :-D Sotva se ráno probudila, už volala BUS BUS!! Naučila se zdravit a tak každému na potkání říkala GUTEN TAG. :-D


Tvoření na březen

2. března 2017 v 14:41 | Helena |  Háčkování
Pořád si říkám, že Velikonoce jsou daleko, ale čas letí jako blázen a tak trochu plánuji co kdy uháčkovat, abych byla dobře připavena. Probírám se zásoby klubíček a také košíkem, kde má odložené všechny svoje rozháčkované projekty. No a že jich je tedy požehnaně. Proto si tady na blogu dávám slib, že do konce března tohle všechno doháčkuji. :-D


Včera jsem si v Brně koupila polystyrenová vajíčka, která chci obháčkovat, v plánu jsou i kuřátka, Elince dodělávám jarní šátek a nesmí k němu chybět čepka, na dohotovení čekají i čtyři zvířátka a páté chci začít...no je toho dost, tak se jdu rovnou pustit do tvoření.
Aby mě práce šla lépe od ruky, přinesla jsem k nám domů trochu jara. Co nejdříve umyji okna a k Elince do oken nalepím i nějaké jarní obrázky. Jaro je už určitě za dveřmi a já se na něj fakt moc těším. :-)