Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Leden 2017

Méďa Zoubek

28. ledna 2017 v 13:16 | Helena |  Háčkování
V úterý měla Ela premiéru u zubařky. Však už má taky 16 zubů a bylo na čase je předvést. Trochu jsem se obávala, aby se tam nerozplakala, a tak kromě pravidelného nacvičování otvírání pusinky jsem ještě Elince uháčkovala překvapení.
Méďa Zoubek byl i se sešitím hotov za cca 5 hodin (to je snad poprvé, kdy jsem trochu sledovala čas).


Využila jsem návod z FB skupinky Medvídci od AY. Padlo na něj celé klubko příze Dolphin Baby (odstín velbloudí). Chtěla jsem, aby byl o kousíček menší než Muchlounek, proto jsem vzala háček č.4. Oči má bezpečnostní, nos tentokrát vyšitý a vyplněný je dutým vláknem. Na výšku má 29 cm.


Deka z Dolphin Baby

23. ledna 2017 v 20:36 | Helena |  Háčkování
Kdo zná akrylovou přízi Dolphin Baby, tak ví, že je neuvěřitelně měkoučká a ňuchňací. A právě z ní jsem Elince háčkovala na Vánoce deku.


Klubíčka jsem objednala z Klubíčkovny, spotřebovala jsem jich téměř 9 a háčkovala jsem háčkem č.6. Není ani divu, že už pod stromečkem se do ní Elinka zavrtala. :-)


Rozměry deky jsou 100 x 120cm.. Návod na vlnkový vzorek najdete u Pilgrim.
Andělíčci strážníčci

16. ledna 2017 v 15:47 | Helena |  Háčkování
Další z vánočních dárků, které jsem tvořila, jsou cca 20cm vysocí andílci pro moji mamku a taťky. Vím, že se rodičům moje háčkované hračky líbí, a tak když jsem návod na andílky viděla na Fleru u Margherita návody, hned jsem věděla, že je chci uháčkovat pro ně. :-)


Zimní komplet pro Elinku

9. ledna 2017 v 19:20 | Helena |  Háčkování
Delší dobu jsem na Fleru obdivovala krásné kulíšky od Lucie handmade. Už dříve jsem si u ní kupovala návody na háčkovanou kšiltovku a klobouček, který jsem háčkovala Elince v létě, proto vím, že má návody krásně zpracované.

První kulíšek jsem háčkovala ze zeleného Merina (jinou barvu jsem doma neměla), ale velikost jsem špatně odhadla a Elince je čepka malá. Na další jsem měla už přízi Everyday a čepka sedí skvěle. Ještě jsem k ní dodělala nákrčník a Ela má krásný komplet.

Na kulíška jsem použila háček 3,5 a na nákrčník 4.


Ela má 19 měsíců

6. ledna 2017 v 20:27 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Za poslední měsíc se nám Elinka docela rozmluvila. Naučila se zvuky u spousty dalších zvířátek, slzy v očích jsem měla, když mně po Štědrém dnu řekla poprvé MAMI a nově umí říct auto, doma, pes, brýle, krtek, tom (strom), čau (to zní jako tau a ještě u toho mávne ručičkou).. Bublince teď začala říkat Bubliš, babičce zase babiš, dudlík je dudu nebo dudulka. Spoustu dalších slov se snaží opakovat. :-D Ovládá i není, běž a každý je u ní pán. :-)


Bavíme se, užíváme si, hlavně každý den vymyslí něco nového. Třeba jako teď, aby ji babička vozila v krabici od bot. To si nabere i spolucestující. :-D


Jen to strašně moc letí a z našeho miminka roste slečna. :-)Muchlounek

4. ledna 2017 v 21:43 | Helena |  Háčkování
To by bylo, aby Elinka nenašla pod stromečkem i dárečky vyrobené maminkou. Jedním z nich je muchlací medvídek Muchlounek. Návod jsem si koupila na FB ve skupince Medvídci od AY + návody.
Hned si ho zamilovala, pořád se s ním mazlila, chovala, předváděla, že dělá brum brum a dávala mu pusinku na čeníšek. Často ho mívá v postýlce na spaní, však je to už pořádný méďa k pomazlení. Na výšku má cca 34cm.


Je z příze Dolphin Baby (odstín šeříková), háčkem č. 4,5, má bezpečnostní oči i nosánek a vyplněný je dutým vláknem. Tentokrát jsem háčkovala do spirály, aby nebyl vidět šev.


Určitě mu brzy uháčkuji nějakého kámoše. :-)

První v novém roce

2. ledna 2017 v 21:28 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Šťastný nový rok, moji milí návštěvníci! Dáváte si předsevzetí? Já bych letos chtěla víc navštěvovat vaše blogy a taky se už konečně zdokonalit v šití. Budu se snažit pro to něco udělat. :-)

Ještě jednou se ohlédnu za uplynulými svátky. V minulém článku jsem slíbila, že nakoukneme pod stromeček k mým rodičům. I tam na nás čekalo milé překvapení. Ela byla zaujatá klavírkem a já zase svetýrkem, který pro ni upletla moje mamka. Stejně jako loni to bylo pro mě velké překvapení. Podrobně vám ho ukáži v dalším článku.Závěr roku jsme strávili ve Frýdku Místku u Martinové babičky. Přijeli i jeho rodiče a tak to byla taková veselá sešlost, kde jsme si předali i zbytek dárků.


Půlnoční střílení rachejtlí se Elince moc nelíbilo. Nebála se, ale vzbudilo ji a tak si trošku poplakala.

Včera jsme ještě připili na zdraví u mých rodičů a už se radujeme z nového roku a věřím, že ho prožijeme ve zdraví a v pohodě. :-)