Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Listopad 2016

Perníčky a vánoční oplatky

28. listopadu 2016 v 18:36 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Včera jsme zapálili první adventní svíčku a já s klidem můžu říct, že většina dárků je doma a tak si ten předvánoční čas snad pořádně užiji. :-)


Než se po obědě Elinka vyspinkala, měla jsem upečené perníčky a odpoledne se pustil do vánočních oplatků Martin. Dělával je každý rok jeho dědeček a Martin chce pokračovat v tradici. A protože si celou "mašinku" sestavil dědeček sám, má pro nás velkou cenu. :-)


Adventní přípravy

26. listopadu 2016 v 21:41 | Helena |  Věnce
Když se rozhlédnu po našem bytě, ze všech stran na nás dýchá vánoční atmosféra. Koledy hrají snad už od října, dnes jsem umyla okna, nalepila vločky do oken i na zrcadla, v každém pokoji nám svítí lucernička, v obyvákovém okně svítí hvězda a těsto na perníčky je už v lednici. A hlavně mám už téměř všechny dárky nakoupené!


Čepičky a malý dárek pro Metoděje

25. listopadu 2016 v 15:57 | Helena |  Háčkování
Na podzim jsem Elince háčkovala čepiček víc, jen jsem je nějak nestíhala dát na blog. :-) Měla je jen párkrát na sobě, ale to nevadí, jsou jí totiž o trošku větší. Z jara budou sedět parádně. :-)
Obě jsou háčkované přízí Camilla, háčkem 3,5.


Když plete babička.. popáté

18. listopadu 2016 v 15:36 | Helena |  Pletení
Ještě nejsou ani Vánoce a Ela zase dostala krásný upletený svetr. Moje maminka je moc šikovná, Elinka má štěstí, že má takovou babičku. :-) Kouřově modrou přízi Merino jsem si vybrala já a mamka se pustila do díla.


Svetřík udělala trochu větší a delší, aby mohl růst s Elinkou.


Povlečení se slonečky

10. listopadu 2016 v 11:05 | Helena |  Šití
"Mám nemocného broučka,
bolí ho krk, ouška,
ležíme si v postýlce,
škrábem se na .....(prdýlce)"

To si teď s Elou zpíváme v novém slonečkovém povlečení. Od pátku je nemocná. Nejdřív rýma, k tomu aft v pusince a velké horečky, v úterý se objevila vyrážka a Ela prospala skoro celý den a celou noc. Včera jsem s ní frčela znovu k paní doktorce a vypadá to, že má naše sluníčko šestou nemoc. Už se lepší a začíná jíst i něco jiného než jen mlíko nebo smoothie. Jak jsem teď vděčná za naše buclaté miminko.. Zítra nás čeká kontrola. :-) A hlavně má už náladu na blbosti, takže vyfotit povlečení byl dost těžký úkol. :-)


Ela má 17 měsíců

6. listopadu 2016 v 22:24 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
..a slavila zavrtaná v pelíšku. V pátek se jí totiž vrátila rýma a tentokrát je tedy opravdu pořádná, v noci se přidala teplota a z našeho živého stříbra je najednou malý usoplený uzlíček, který celý den prospí. :-( Až na dvě lehčí rýmy zatím nemocná nebyla.


Dneska ráno už vstávala s úsměvem, bez teploty, zase měla náladu na blbnutí, jenže v poledne se teplota opět vrátila. Zítra žádné cvičení, kam nedávno začala chodit a kde se jí moc líbí, ale pofrčíme k paní doktorce.
Elinka není vůbec mazlící miminko, ale teď jak je nemocná, tak se pořád tulí..naše malé chuďátko. Věřím, že za pár dnů jí bude zase všude plno a bude slyšet její smích. :-)


Jinak občas už vyrážíme ven jen tak bez kočárku. Parádně se zdokonalila na odrážedle, na mluvení je trochu lenoch, takže všechno je "táááá" a hlavně je to můj malý pomocníček. Leštíme spolu zrcadla, společně uklízíme hračky a moc ráda si prohlíží knihy. :-)

Hlavně ať se brzy uzdraví, vidět ji ležet s horečkou je pro nás strašný. :-(

Dušičky a pochod broučků

2. listopadu 2016 v 22:10 | Helena |  Věnce
I letos jsem tvořila dekoraci na hřbitov. Aranžování mě tak bavilo, že jsem udělala ještě zdobený květináč na hrobeček našich zvířátek, podzimní dekoraci v květináči k nám domů, rodičům a nakonec jsem udělala i kamarádce.