Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červenec 2016

Duhový šátek

28. července 2016 v 16:13 | Helena |  Háčkování
Uháčkovat šátek jsem si chtěla už dávno, ale pořád se k tomu ne a ne dostat. Teď už je konečně na světě, spolkl 3 klubíčka příze Alize Diva Batik a já se moc těším až v něm někam vyrazím. :-)


Háčkovala jsem podle návodu, který najdete TADY. Doporučují použít háček 4,5, ale já nakonec vzala jen 3,5. Šířka šátku se po vypnutí dostala na 170cm.


Klobouček s kopretinou

24. července 2016 v 21:54 | Helena |  Háčkování
Návod na letní háčkovaný klobouček jsem koupila na FLERU. Sice jsem jednou musela párat a začít podle větší velikosti, ale to bude tím, že neháčkuji tak volně jako autorka návodu. S výsledkem jsem ale moc spokojená, Elince padne jak ulitý a sluníčko jí nesvítí tolik do očiček..


Háčkovala jsem ze 100% bavlny (opět Camilla), háčkem č.3,5 a během jednoho večera bylo hotovo.


Letní čepička

17. července 2016 v 10:53 | Helena |  Háčkování
V letním počasí je Ela většinou bez čepky, maximálně dostane plátěný klobouček, aby byla trochu chráněná před sluníčkem. Ale když přijdou chladné dny, tak máme problém co na hlavičku. Z čepiček, které jsem jí dělala už totiž vyrostla nebo jsou moc teplé.
Na mimibazaru jsem objevila lehkou letní čepku, která byla raz dva hotová. Háčkovala jsem z jemně růžové 100% bavlny (příze Camilla), háčkem 3,5.


Ještě se šla prohlídnout v zrcadle. :-)


A přidávám odkaz návod. http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3857Poslušně hlásím..

14. července 2016 v 21:24 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
..že žiju, ale mám toho tolik, že si sotva najdu čas na blog. Mám dost práce, kterou dělám z domu, občas zpracovávám nějakou úrodu, co dostaneme od mých nebo Martinových rodičů, do toho ten náš malý čertík, co běhá a všechno objevuje a také mám novou kamarádku (taky maminku), díky které jsem se nadchla pro šití. Každou volnou chvilku se snažím využít k tomu, abych se něco nového naučila. Ještě není čas "chlubit" se výtvory, protože se učím a zkouším, ale moc mě to baví.


Nezahálím ani s háčkováním, mám rozdělaný šátek a už si brousím zuby na další partičku zvířátkových kamarádů pro Elinku a jednoho méďu jsem slíbila bývalé kolegyni. Mám spoustu plánů, jen bych potřebovala aby měl den víc hodin. :-D

Krásné léto vám všem.

Ela má 13 měsíců

6. července 2016 v 10:00 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Během jediného měsíce se u nás toho dost změnilo. Ela začala chodit na písek, když je horko, rochní se v bazénku na balkóně, baští meloun, je nejlepší kámoška s Bublinkou a hlavně se naučila chodit. Bylo tedy na čase pořídit pořádné botičky, ve kterých bude objevovat svět. Víc než botičky ji potěšil balonek, který dostala od paní prodavačky. :-)Koncem června jsme požádali kamaráda, který nám dělal těhotenské fotky, o pár společných snímků na stejném místě, kde nás fotil před rokem.


A v červnu to taky bylo naposledy, kdy viděla svého pradědečka, který na ni bude odteď dohlížet z nebe. Plačící Moc mě mrzí, že si ho nebude pamatovat, ale ve svém albu bude mít spoustu fotek s ním a vždycky jí budeme říkat, jak ji měl rád a jak mu dodávala sílu a radost. Nám bude moc chybět.