Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Květen 2016

Šestý do party

29. května 2016 v 22:29 | Helena |  Háčkování
Šestým a posledním parťákem pro Elinku je Bobík. O jméně jsem tentokrát měla jasno ještě dřív, než jsem vzala háček do ruky, jmenuje se totiž podle postavičky ze Čtyřlístku. :-)


Bobík je z příze Camilla, háčkem č. 3 a vycpaný je dutým vláknem.


Návod na celou partičku můžete koupit na FLERU.

Elinka tentokrát moc nepózovala, měla totiž jiné starosti. Snažila se vybalit nový kočárek, co jsme jí koupili k narozeninám, které oslaví za pár dní. :-)


Žlutá s lentilkou

24. května 2016 v 7:38 | Helena |  Háčkování
Žlutou čepičku s bílou kytičkou už Elinka nějakou dobu nosí, ale něco jí pořád chybělo...tak jsme to nedávno spolu vyřešily, udělaly jsme si výlet do Brna a na čepku koupili knoflík. Připomíná mně lentilku. :-)
Čepka je ze 100% bavlny, háčkem 3,5 a vějířkovým vzorkem. Návod jsem už jednou vkládala (možná pamatujete na její zimní bílou s bambulí) a najdete ho TADY.


Elince čepky často na hlavičce "cestují", takže jsem ji upravila, je trochu přes ouška a na zavazování a tentokrát ji drží perfektně.


Háčkovaná deka

18. května 2016 v 22:05 | Helena |  Háčkování
Další kostlivec hotový. Uháčkováno jsem měla celkem rychle, ale ještě si deka musela počkat na začištění a obháčkování a taky na nafocení. :-)


Původně jsem s ní měla jiné plány, měla být do kočárku, ale nakonec zůstane doma v postýlce na odpolední spánek.


Použila jsem moc příjemnou akrylovou přízi Elian Nicky, háček č.3,5 a krokvový vzorek. Chtěla jsem velikost 80 x 120cm a po vyžehlení je výsledná velikost 84 x 130cm. :-D


V průběhu háčkování jsem si ještě u PILGRIM klubíčka doobjednávala a zapomněla jsem počítat spotřebu, ale podle váhy na ni padlo asi 15 klubíček.


Když plete babička.. počtvrté

9. května 2016 v 22:46 | Helena |  Pletení
Smetanový, propínací, jako na panenku..to je další dílo od mé maminky.


Elinka si ho nejdřív prohlídla, ale pak se ochotně převlíkla, aby zapózovala. :-)


Ela má 11 měsíců

6. května 2016 v 21:06 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Čas letí snad čím dál rychleji, další měsíc za námi a Ela má už 11 měsíců. Naše malé miminko se mění v pěkného čertíka. Pořád někam leze, všechno chce vidět, omakat a vyzkoušet. Obchází nábytek, pronásleduje Bublinku, opakuje zvuky které slyší, pořád ukazuje, jak je veliká a nově říká "de je?" (kde je) a "to to je?" (co to je) A hlavně je to pořád takový smíšek.


Zase jsem si dneska přesně v 10:00 vzpomněla na ten okamžik, kdy se narodila a zase mně dojetím tekly slzy.
Včera jsme si udělaly výlet do Brna, prošly se po parku i s kamarádkou a její půlroční holčičkou a končily jsme u taťky v práci. Hned vedle mají dětské hřiště a Elince se tam moc líbilo.


Je krásné být maminkou..


První květnový výlet

1. května 2016 v 20:41 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Začal nejkrásnější měsíc roku, můj milovaný květen. Martin měl dnes původně běžet závod v Boskovicích, ale necítil se úplně ve formě, tak jsme si tam udělali jen výcházku po zámeckém parku.


Ela má novou jarní bundičku, tak jsem k ní uháčkovala takovou rychlovku z dlouhých sloupků. Příze Camila háček č.3,5.První májovou pusinku jsme ale obě dostaly u našich na zahradě. :-)