Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Duben 2016

Pátý do party

29. dubna 2016 v 22:11 | Helena |  Háčkování
Vrrrr, haf, haf.. jmenuji se ŇUFÍK a už několik dnů jsem nový kamarád Elinky. Ještě byla v pyžamku, když si s ním začala hrát. :-)


Ňufík je z příze Jeans a Camila, háčkem č.3 a na výplň jsem opět použila duté vlákno. Jméno mu měl vymyslet můj taťka, ale než něco řekl, mamka ho předběhla s Ňufíkem. :-D


Když plete babička.. potřetí

26. dubna 2016 v 21:02 | Helena |  Pletení
A zase jsem dnes vytahovala z šuplíku teplý svetr a zimní bundu, aby naše Ela venku nezmrzla. Svetřík je pletený, Elinka ho dostala na Vánoce. Ještě jsem Vám ho ani neukázala a to ho Elinka nosila celou zimu.
Co je to za přízi přesně nevím, ale na ty Vánoce překvapil nejvíc mě. Vůbec jsem netušila, že ho mamka plete. :-)


Elinka včera dostala od babičky i šátek, který krásně ke svetříku ladí.. :-)


Dost doufám, že jí bude i na podzim. Moc se mně na Elince líbí. :-)


Z hnízda a ze zahrady

20. dubna 2016 v 20:34 | Helena |  Květiny
Už je to tady, malí kosáčci jsou na světě. :-) Kolem hnízda je teď pořádně rušno, jak se velcí střídají u shánění potravy. Vystihli jsme ale s taťkem moment, kdy tam nikdo nebyl a honem jsem je pro vás vyfotila. :-) Jsou tam tři a už se těším až začnou vystrkovat hlavičky. :-)


Příště si vezmu jiný objektiv, abych mohla pěkně vyfotit i velké. Hnízdo mají dobře umístěné, žádná kočka se k nim nemá jak dostat. :-)


Ani dnes jsem neodolala a vyfotila tu nádherně rozkvetlou zahradu. :-)
Ela byla celá vedle ze sedmikrásky. :-)


Krásný večer Vám všem.

Narcisky a dobroty z kuchyně

15. dubna 2016 v 20:44 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Občas se nechám inspirovat a u někoho na blogu si vyhlédnu nějakou dobrotu, kterou pak vyzkouším. Třeba tentokrát jsem si podle Blanky koupila řeřichu a nechala naklíčit. Chléb, domácí máslo a řeřicha je opravdu výborná kombinace. :-)


Další dobrotou, na které si pravidelně pochutnáváme je medvědí česnek. Mamka z něj dělala i pesto, to taky zkusím. :-) A já ještě neodolám ředkvičkám.
Pak jsem u Jitky viděla Bavorské vdolečky, které jsem zkusila už minulý pátek. Vdolky jsem vlastně dělala poprvé, ani se tedy nedivím, že místo vdolečků vznikly vdolky. :-D Martin sice psal, že má chuť na bábovku, ale po vdolcích se jen zaprášilo. Teď, když píšu článek a vidím je tu, tak mám na ně zase velkou chuť. :-)


Ještě jsem si vyhlédla recept na domácí štrůdl, těsto zařídila domácí pekárna. :-) Byla to dobrota, ale stejně si myslím, že mamčin štrůdl z listového těsta je mnohem lepší. :-) Recept najdete TADY.


No a ty narcisky...blikla jsem je jen do mobilu, stejně jako zahradu, kterou taťka letos poprvé projel sekačkou. Tohle je pro mě úžasný a pohodový pohled, nejhezčí část roku. :-)Krásný a snad slunečný víkend Vám všem. :-)

Amarylky

11. dubna 2016 v 9:38 | Helena |  Květiny
Skoro jsem letos na ně zapomněla, ze sklepa jsem je donesla dost pozdě, ale i tak to dohnaly a teď mě odměňují nádhernými květy..moje Amarylky.


Čepice s kšiltem

7. dubna 2016 v 20:05 | Helena |  Háčkování
I když se u nás zase ochladilo a kvůli rýmě jsem Elince dala zimní bundu (snad už naposledy), je čas odložit huňaté teplé čepice a nahradit je něčím jarnějším. Zkusila jsem jednoduchou čepku z dlouhých sloupků a k ní přiháčkovat kšiltík. Byla to jen rychlovka, abych zjistila jak bude Elince sedět.


Použila jsem přízi Jeans a háček č. 3,5.


Ela má 10 měsíců a výlet do ZOO Brno

6. dubna 2016 v 21:33 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Včera bylo tak krásné počasí, že si Martin vzal půl dne volno a vyrazili jsme s Elinkou do brněnské ZOO omrknout malé lední medvídě. Elince to bylo ještě celkem fuk, a tak každé zvířátko bylo podle ní "táááta".Čtvrtý do party

3. dubna 2016 v 19:18 | Helena |  Háčkování
K Brumlovi, Pinďovi a Micince dnes Ela dostala nového kamaráda. :-) Je zelený, má velké oči, jmenuje se Willy Frosch a je to žabák. Jméno tentokrát vybral Martin. Elinka hned zkoušela, jak kvalitně jsem ho sešila. :-D


Háčkovala jsem z příze Camilla háčkem č.3 a na výplň jsem použila duté vlákno. Na focení jsme všechny parťáky vzali ven, když tam bylo dnes tak krásně.


Abych náhodou nezhubla, dala jsem si nejdřív u našich štrůdl a pak v cukrárně zmrzku. Elinka byla nadšená z kornoutku, který celý snědla. :-)
Přidávám pár fotek jak našim začíná rozkvétat zahrada.


Návod na parťáky můžete koupit TADY.