Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Březen 2016

Čepička s vějířky

30. března 2016 v 10:08 | Helena |  Háčkování
Na vějířkovou čepku jsem narazila na stránkách háčkománie, občas si tam totiž objednávám přízi a paní přidala novou rubriku návody. Uháčkovaná byla raz dva, použila jsem bílou přízi Everyday Big a háček č. 6. Ještě jsem jí dodělala bambulku a šňůrky. Ela se totiž v kočárku občas nějak zavrtí a čepice by se přetočila.


Velikonoce jsme jíž tradičně trávili ve Vysokých Tatrách na Štrbském plese, kam s námi jeli Martinovi rodiče, jeho babička a moji rodiče. Bylo to super. Naše malá "tatranka" měla hned příležitost provětrat novou čapku. :-)


Přidávám odkaz na návod http://hackomanie.cz/cepicka-s-jemnymi-vejirkyVelikonoční přání z Tater

27. března 2016 v 12:56 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Všem návštěvníkům mého blogu přeji krásné Velikonoce a posíláme pozdrav z Vysokých Tater. :-)


Slepička s kuřátky

23. března 2016 v 14:48 | Helena |  Háčkování
Přece jen jsem si vyšetřila trochu času na velikonoční tvoření. Kuřátka jsem háčkovala už loni rodičům, mrknout na ně můžete TADY. Tolik času ale na další plato kuřat nemám, tak jsem nám uháčkovala alespoň tři a k nim slepičku.


Moje první setkání

20. března 2016 v 20:06 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Konečně se můžu pochlubit, že jsem se vydala do Repech na šesté setkání Ženského klubu. Na sraz jsem chtěla už několikrát, ale vždy do toho něco přišlo. A tak, když jsem ve čtvrtek seděla v zubařském křesle, nechala si dobrovolně trhat dvě osmičky a ta spodní vůbec nešla a po hodině trhání mně zubařka už jen zašívala ránu, přemýšlela jsem, jak budu v sobotu asi "vypadat". Naštěstí jsem dostala nejen antibiotika, ale i léky na otoky a bolest, ledovala jsem a hlavně jsem mohla odpočívat. Kolem malé běhal Martin a v pátek mně moc pomohla mamka. V sobotu ráno jsem se cítila už celkem dobře. :-)


Setkání bylo moc fajn. Většinu času se o Elinku staral Martin, a tak jsme mohla posedět a pokecat. Dovezli jsme si krásné věci, něco jsme koupili něco jsem dostala...


Včerejší den

17. března 2016 v 9:00 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
..byl pro nás něčím speciální, naše Ela totiž slavila svátek. Možná koukáte do kalendáře a říkáte si jak jsem na to přišla, když je tam jen Herbert a Elena, maximálně v některých kalendářích najdete Ellu, ale.. Pátrala jsem na internetu a opravdu na 16.3. připadá i ta naše kočička. :-) A slavit bude hned dvakrát, protože ve slovenském kalendáři najdete Elu v květnu. :-)Můj blog slavil..

13. března 2016 v 21:08 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
..a já na to zapomněla. Přitom koncem února to bylo už 6 let, co jsem si blog založila. :-)

Loni jsem si zakázala dávat nějaká předsevzetí, co se v dalším roce naučím apod. A je to dobře, protože času mně trošku ubylo. V červnu se ze mě stala maminka, a tak když tvořím, tak jedině háčkem. :-)


Ela má 9 měsíců a výlet do Lednice

6. března 2016 v 18:50 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
6.3.2016 10:00 hod - Elinka zrovna usnula, já sedím u postýlky, kutálejí se mně slzy štěstím a vzpomínám na dobu před 9 měsíci, kdy se přesně v deset narodila. Nejkrásnější pocit na světě, největší štěstí, naše všechno.. Každý večer v duchu děkuji za to, že ji máme.


Za posledních pár týdnů udělala Ela neuvěřitelný pokrok. Sama sedí, dělá paci paci nebo páá pááá, učí se dávat pusinku, žvatlá, všude lozí po čtyřech a zkouší se postavit.


Dnešní den jsme oslavili výletem do Lednice. Nedávno o zámku psala Blanka, dlouho jsme tam nebyli a protože za námi přijel Martinův kamarád z Grazu, byla dobrá příležitost vydat se na výlet právě tam.


Procházka zámeckým parkem byla moc příjemná a tiramisu ve vyhlášené restauraci kousek dál snad ještě lepší. :-D


Třetí do party

3. března 2016 v 16:53 | Helena |  Háčkování
Na chvilku jsem odložila rozháčkovanou deku do kočárku, abych mohla Elince uháčkovat dalšího plyšáčka. Brumla a Piňďa má novou parťačku.


Kočička je z příze Camilla, na tričko jsem použila i zbytek Elian Nicky a jméno jí dala moje mamka. Představuje se vám MICINKA.


Elinka je nadšená a Micinka už celá ožužlaná. :-)
Pro případné zájemce přidávám ODKAZ, kde jsem si zakoupila návod.