Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Leden 2016

Všehochuť

26. ledna 2016 v 22:46 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Nový rok jsme začali s Martinem zdravě, Martin obzvlášť. Vykročil doslova levou nohou, na které si udělal takový výron, že dostal berle a ještě dnes kulhá. Ale zpět k tomu zdravému začátku, už je to nějaká doba, co se snažíme nekupovat výrobky s palmovým olejem, i když vyhnout se tomu úplně asi nedá. K tomu jsme hned po svátcích koupili mixer na smoothie Nutribullet 600. Pokud někdo navštěvujete stránky brydova.cz, tak se právě tam můžete dočíst spoustu zajímavostí a receptů na smoothie. Zrovna jsme tu měli anglány, jak jim říkáme, a pravidelné smoothie snídaně je tak nadchly, že mně moje sestřička hned po příletu zpátky do Anglie posílala fotku, že ho už mají taky. :-)


No a tento týden ho vyhlížejí i moji rodiče a asi dlouho pozadu nezůstanou ani ti Martinovi. :-D
Zatím objevujeme a zkoušíme různé kombinace a hlavně do sebe dostáváme spoustu vitaminů. Myslím, že ho dost využijeme i při chystání dobrůtek pro naši Elu.

Vyzkoušela jsem slaný závin z lístového těsta i brokolicové válečky (v našem případě bochánky) podle Blanky. S mamkou jsme si udělaly radost a z Tescomy si objednaly šlehač na výrobu domácího másla a potvrzujeme, že máslo je výborné. Já se navíc těším, až si vyzkouším nový silikonový vál a další drobné "blbůstky" jako třeba vykrajovač na jádřince z jablíček.


Pro mého Martina k narozeninám jsem nachystala tiramisu a Ela se nově pyšní naušničkami. Jsou nastřelené, takže to bylo raz dva a téměř bez breku, ta naše šikulka byla moc statečná. :-)


Včera našim přišla domácí pekárna a tak mamka hned pekla pletýnky, dneska slané rohlíky a zítra je na řadě chleba. :-)
Na rohlících s domácím máslem jsem si u našich dnes pěkně pochutnala i já. Na žádost taťky jsou pořádně tmavé a slané. :-)


Dnešní článek je takový mix, od všeho trochu, a tak bych ráda zavzpomínala na sloní holčičku z ostravské ZOO, která bohužel o víkendu umřela. Možná si vzpomenete, že jsem se o ní zmiňovala v květnu, kdy jsme ji ještě s Elou v bříšku byli navštívit. Bylo to mládě plné života, které ale vyrůstalo na umělém mléku a nemělo dobré vyhlídky do budoucna. Je mně tak líto, že se obavy chovatelů vyplnily a že už ji Elince neukážu. :-(


A protože celý dnešní den bylo krásné jarní počasí, zakončím to kytičkami. Takový krásný růžový hyacint jsme doma ještě neměli, takže cibulku budu pečlivě uchovávat a doufat, že nezmění při dalším květu barvu. A narcisky už taky pomalu nabírají na květ.


Těším se na jaro a i když je stále ještě leden, já už ho začínám přivolávat. :-)

Když plete babička.. podruhé

15. ledna 2016 v 14:46 | Helena |  Pletení
V říjnu jsem slibovala jak se co nevidět pochlubím svetýrkem, který pro Elu pletla moje mamka a najednou je tu leden a fotka svetříku nikde. :-) Tak to musím rychle napravit.
Oranžový svetr je trošku větší než první pruhovaný. Knoflíčky jsem na něj kupovala náhodně v Českých Budějovicích, kde jme byli v září. :-)
A jak říká moje mamka, svetr roste s Elinkou. Je parádní a já jsem moc ráda, že mám tak šikovnou maminku.


Konečně mám dotvořená zvířátka a můžu se pustit do háčkování na Elu. Moc bych se chtěla naučit háčkovat šatičky, svetýrky, tak mně držte pěsti, abych to zvládla.
Krásný víkend vám všem.

Hafan

13. ledna 2016 v 20:18 | Helena |  Háčkování
Chvílemi jsem myslela, že jsem přecenila svoje síly, ale nakonec je na světě docela pěkný hafan. :-) Háčkování bylo snadné, ale to sešívání..


S výsledkem jsem ale celkem spokojená. Tento hafánek je z příze Jeans, má bezpečnostní očička i čenich a vyplněný je dutým vláknem.Fotila jsem ho ze všech stran, ale zapomněla jsem ho změřit a už je u nového "páníčka". Tak alespoň pro porovnání fotka s kocourem, který má na výšku 18cm.Sice jsem u sešívání zuřila, ale oba jsem háčkovala s velkou láskou pro neteř a synovce. Snad jim budou dělat radost :-)
Návod mám opět z Fleru od Kamlin.

Háčkovaný kocourek

10. ledna 2016 v 8:59 | Helena |  Háčkování
Vánoce jsou fuč, ale já stejně ještě dodělávám dárky. Zítra doletí sestra s rodinou a budeme mít Vánoce znovu. :-)
Tentokrát dětem dělám háčkované zvířátko. Kocourek pro neteřinku je už hotov a čeká na zabalení. No a hafana pro synovce už budu mít taky každou chvilku. Čeká mně jen moje neoblíbené sešívání. :-D


Návod na kocourka jsem koupila na fleru u Kamlin.


Použila jsem přizi Camille a výplň je z dutého vlákna. Kocourkovi nechybí bezpečnostní očička a na výšku má 18cm. :-)


A já se jdu vrhnout na toho hafana. :-) Krásnou neděli vám všem.

Ela má 7 měsíců

6. ledna 2016 v 18:16 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
První článek nového roku je hned o naší Ele, která má právě dnes 7 měsíců. Dívám se na ni a přemýšlím, co bych o ní napsala, aby článek nebyl tak dlouhý. Napadá mně totiž milion věcí. Třeba to, že přesně před rokem jsem poprvé ucítila pohyby a dnes už máme tu naši kočičku tady, je ve svém křesílku a žmoulá sušenku.. Sedm měsíců se cítím být mnohem lepším člověkem, zažívám neustálé pocity štěstí, radosti a až neuvěřitelné lásky a vděčnosti za to, že ji máme.


Ela je sluníčko, které se ale už umí pěkně ozvat, když se jí něco nelíbí. Například oblékání zimní bundy, to prská na všechny strany. :-) Chutná jí, je zvědavá, převaluje se na bříško i zpět na zádíčka, chechtá se a po všem se natahuje, žvatlá a často i hodně nahlas "zpívá". Každé ráno hledám zoubky a včera jsem našla rovnou dva. :-)


Když ji večer dáváme do postýlky, nemůžeme se dočkat rána, kdy se probudí a odmění nás tím nejkrásnějším úsměvem.


Často se snaží kamošit s Bublinkou, která to naštěstí bere statečně. :-)