Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Září 2015

Podzim nebo jaro?

24. září 2015 v 15:51 | Helena |  Háčkování
Kvetoucí stromy na podzim či v zimě jsem občas viděla v televizi. Teď to ale vidím na vlastní oči u rodičů na zahradě. Podzim nepodzim, mladá jabloň to vidí jinak a je plná krásně voňavých květů.


Lipno

22. září 2015 v 16:51 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Ještě před narozením Elinky jsme věděli, že chceme jet v září na Lipno. Zda to klapne nebo ne, už bylo ve hvězdách, vše záviselo na tom, jestli bude Ela zdravá. Celé tři měsíce byla v pohodě..až do minulé neděle, kdy začala kašlat a chytla rýmu. V pondělí jsem s ní raději zašla k paní doktorce, která nám předepsala sirup na kašel a kapky do nosu. Cestu nám naštěstí dovolila, jelikož byla Elinka bez teplot a že je fuk jestli rýmu budeme léčit doma nebo někde na hotelu. :-) Ela byla během dvou dnů v pohodě, jenomže stihla nakazit své rodiče. :-D
Nakonec vše klaplo a ve středu po obědě jsme se vydali na cestu. První noc jsme strávili v Českých Budějovicích, kde bylo krásně a sluníčko pořádně hřálo.


Spali jsme v hotelu přímo na náměstí a takto krásný výhled jsme měli z okna.


Macko Uško

10. září 2015 v 15:52 | Helena |  Háčkování
Je téměř 20cm vysoký, z příze Jeans, s modrou stuhou na krku a jmenuje se Macko Uško. :-) Náš nový medvídek se doma moc neohřeje. Jeho místo bude v práci u Martinova počítače. :-)


Návod na medvídka jsem koupila na Fleru (u Kamlin).
Než se vydá do světa, musel se seznámit s Elinkou. Asi se jí hodně líbil, protože se na něj takto krásně usmívala. Ale kdoví, ona se totiž směje na každého. :-)


Zato Bublinka ho nejdříve zvědavě očichala, pak se chvíli tvářila jako že nic a pak mu dala co proto. Musela jsem jí od něj odtrhnout. :-DA když je řeč o Bublince. Včera slavila, že je u nás 3 roky. Jen pro srovnání jak vypadala tenkrát a jak teď. :-)


Máme ji moc rádi. Doufám, že tu bude ještě spoustu let.
Krásný slunečný den vám všem.Ela má 3 měsíce

6. září 2015 v 21:58 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Tři měsíce. Tolik má právě dnes naše štěstíčko Ela. Je úžasná. Už víc jak týden chodí spinkat po osmé večer a vydrží většinou do čtyř do rána. Máme rekord, že se jeden den vzbudila až 5:30.


Pořád je tak moc hodná, směje se, vykládá si, začíná si dost všímat hraček v postýlce.... Z dneška máme jednu společnou fotku, trochu sportovní. :-D. Babička hlídala, tak jsme toho s Martinem využili. :-)


Ještě velká pusinka od maminky. :-)


A na závěr jedna princeznovská. Má na sobě šatičky, které dostala od tatínka, když jí byl jeden týden. Někdo možná už viděl na FB. Chtěla jsem k fotce napsat "panenka Barbie od Matela", ale chybí jí k tomu proporce. :-D Elince dost chutná, tak se nám pěkně kulatí.


Je to to nejkrásnější, co nás v životě mohlo potkat.


Deka se sedmikráskami

4. září 2015 v 15:39 | Helena |  Háčkování
Stačilo vybrat pár barevných klubíček příze Camilla a Jeans, uháčkovat 42 čtverečků, pak to vše spojit a obháčkovat a na světě je druhá deka pro Elinku. Tentokrát do postýlky.


Inspirovala jsem se v knize "Bohémské háčkování". A jak jí sluší můžete posoudit sami.


A protože jsem fakt neupoučitelná, kostlivce jsem nechala dál ve skříni a začala jsem nový "projekt". Jde to dobře, tak brzy uvidíte výsledek. :-)