Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Srpen 2015

Z víkendu

24. srpna 2015 v 22:28 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Pomalu začínám ze skříně vytahovat kostlivce. Dokud je čas a malá Ela je hodná, měla bych dodělat co nejvíc věcí. Dlouhou dobu čeká na doháčkování zvířátko, dečka a ještě pořád nemám vyšité medvídky, ovšem našla bych toho možná i víc.


Nejdřív chci ale dokončit čtverečkovou deku pro Elinku. Už by dávno byla, ale rozhodla jsem se ji udělat o trošku větší. Zbývá mně tedy uháčkovat asi 8 čtverečků. Pak vše začistit, sháčkovat a deka bude na světě.


Pokaždé si slibuji, že už příště kostlivce mít nebudu a stejně...něco háčkuji, do toho objevím další pěknou věc, tak ji začnu a takto se mně to nenápadně hromadí. :-)
Dnes jsem si udělala radost a pořídila domů skleněnou formu na bábovku. Máme sice silikonovou, ale ze skleněné je podle mě bábovka lepší. Forma je menší, 0,7l objem, ale akorát stačí.
Hned jsem ji vyzkoušela, aby z ní měl radost i můj Martin.


Taky nám balkon zdobí jedno nové kvítečko a doma opět kvetou fialky od Ivanky.


Balkonová rajčata se moc nepředvedla, teprve teď začínají dozrávat. Příští rok se poradím v květinářství. Naštěstí mají spoustu rajčat moji rodiče, takže pořád a pořád dělám šopáky. :-)

Pro mlsné jazýčky

19. srpna 2015 v 20:00 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Počasí jde z extrému do extrému a pro nás s Elou je to teď snad ještě horší, než když bylo horko, to jsme mohly ven alespoň ráno a pak večer. Teď to nejde ovšem vůbec (až na fakt úplně kratičkou vycházku k paní doktorce na očkování), jinak pořád prší...


Paní doktorka ji zrovna přeměřila a zvážila. Už máme velké mimino. :-) 55cm a 5,3kg. Dostala včeličku do nožičky a ani moc neplakala, to až pak doma já. :-) Jsem moc ráda, že očkování proběhlo v pohodě. Ela měla sice zvýšenou teplotu, ale jinak spala jako dudek a když zrovna nespala, tak se na nás usmívala. V noci spala v kuse 7 hodin. :-)
Zítra ji za odměnu koupím nějaké pěkné oblečení. Hlídat bude tatínek a já si s mamkou udělám výlet do Brna za nákupy. Počasím si to rozhodně zkazit nenecháme. :-)
Čas s Elinkou šíleně letí, ještě nedávno měla tři kila, byla tak droboučká a dnes těch kil má už víc jak pět a nosí o číslo větší plínky. Ach jo.. Je pořád tak moc hodná a přesto šidím návštěvy vašich blogů. Kolikrát se totiž přistihnu jak stojím u její postýlky a kochám se. :-)

Ale teď už k těm dobrotám. Nedávno jsem zkusila cheesecake z bílé čokolády. Možná jste viděli na internetu odkaz na recept ze tří surovin. Zkusila jsem, bylo to celkem dobré, ale žádná pecka. Už to dělat nebudu, ani jsem nestihla vyfotit.
Co je ale fáááákt dobrota, tak tvarohový dort. Dělává ho i moje mamka, ale teprve když jsem ho uviděla u Renušky, rozhodla jsem se zkusit.


Třetí narozeniny ♥

10. srpna 2015 v 18:48 | Helena |  králíček Bublinka
Už dlouho jsem tu nepsala jen o Bublince. Dnešní den je její narozeninový, má tři roky, tak bude článek jen o ní. :-)
Bublinku jsme si domů dovezli začátkem září 2012. Takové malé chundelaté králičí miminko, akorát do dlaně. :-)


Dnes je z ní už velkej králíček, zvyká si na to, že je nás doma víc a pořád je tak bezvadná. Máme ji moc rádi.


Doufám, že má před sebou ještě spoustu let...Naše milovaná Bublinka. :-)


Ela má 2 měsíce

6. srpna 2015 v 19:44 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
To to letí. Naše Elinka má právě dnes 2 měsíce. Je pořád hodná, krásně spinká a už se na nás začíná smát. :-)
Také jí dost chutná. Váží cca 4,5 kg.


Takto krásně se na mě smála dnes ráno.


Každý den s ní je úžasný. Jsme moc šťastní, že ji máme. :-)

Deka do kočárku..

4. srpna 2015 v 11:21 | Helena |  Háčkování
Teprve až jsem se pustila do další deky, uvědomila jsem si, že jsem vám neukázala ani tu první.
Tady je. :-)


Háčkovaná je z růžové příze NAKO Estiva (50% bambus, 50% bavlna). Je tenká, jemně lesklá, měkoučká a přesto pevná. Měla by být odolná vůči žmolkování. To zatím nemůžu potvrdit, protože ji používáme chvílu. Perfektně se hodí teď na léto, jelikož je vzdušná. :-)
V poslední Rozmarýně jsem si všimla, že je na trhu další kniha o háčkování "Bohémské háčkování". Už ji mám doma a rovnou jsem se nechala inspirovat na barevnou deku složenou ze čtverečků.


A ještě pár fotek ze zahrady od rodičů. Mamka v těchto dnech pořád zavařuje, vaří kečup a zásobí nás čerstvou zeleninou. :-) Do toho má zahradu bez plevelu a zdobí ji spousta rozkvetlých mečíků a dalších květin. Nechápu, jak to všechno zvládá.Krásný horký letní den vám všem.