Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červenec 2015

Růžová kabelka

28. července 2015 v 10:41 | Helena |  Háčkování
V květnu jsem se zmiňovala, že háčkuji kabelku pro jednu malou, krásnou princeznu. Předávala jsem ji teprve včera její babičce a byla jsem zvědavá, co na ni malá slečna řekne. :-)


Moc mě potěšilo, když jsem se dověděla, že měla úspěch a malá princezna se s ní hned nakrucovala před zrcadlem. :-)
Už jsem ji jednou dělala pro neteř. Můžete se mrknout TADY. Samozřejmě i v této kabelce bylo schované překvapení.


Návod jsem kdysi koupila na Fleru a háčkovala jsem z příze Camilla.

Dečka č.34 a dárky pro Elinku

25. července 2015 v 13:12 | Helena |  Háčkování
Máme hodné miminko, takže si najdu čas i na háček.
Hrozně ráda dělám dečky. Z předlohy časopisu Sabrina dekorativní háčkování č.54 jsem uháčkovala už tuším čtvrtou. Je ze Sněhurky, má 26cm a zvolila jsem bledě modrou barvu.

Vyfotila jsem dvě fialky, které mám od Ivanky.


Jak budu mít chvilku, určitě dám dečku na FLER. Ráda je háčkuji, ale nikam je doma nedávám. Jen do šuplíku. :-)

Meruňková marmeláda, rozkvetlá zahrada, Bublinka a Elinka :-)

19. července 2015 v 11:15 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Před porodem jsem stihla uvařit jahodovou marmeládu, teď jsem si to zopákla na meruňkách. Vařila jsem jen ze dvou kil, protože je raději sníme čerstvé. :-)
Recept najdete ZDE


Každou vycházku kočárkem směruju k našim na zahradu. Je tam tak krásně. Teď, v tom šíleném horku, chodíme s Elinkou ven jen ráno a pak až úplně večer.


I když jsem u našich pořád, vlaštovičky jsem už nestihla vyfotit. Vše se naštěstí podařilo a už jsou pryč. Do hnízda se vrací jen na noc. :-)

Vlaštovky

13. července 2015 v 12:17 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Hnízdo po čermáčcích si letos u našich vyhlédl páreček vlaštovek. Říká se, že vlaštovky přináší do domu štěstí. A navíc u nás patří k ohroženým ptákům. Takže moji rodiče měli z nových nájemníků radost. Za pár týdnů je ta radost trochu přešla. To když pucovali bobky po zdech, zemi a autě. :-)
V hnízdě najednou vykoukly tři hlavičky, které mají nonstop otevřené zobáčky a tak se "staré" vlaštovky můžou přetrhnout. Najednou jim bylo ale hnízdo malé a tak jedna vlaštovička skončila na zemi. I tam ji ale poctivě krmili a naštěstí tam byla před naší Kočenou v bezpečí.

Pro jistotu jsem si na webu "zvíře v nouzi" našla číslo na záchrannou stanici v Brně (mimochodem se specializují na ptáky) a nechala si poradit, co s malou vlaštovičkou dál.

A tak podle zkušené rady moji rodiče vyrobili "podobné hnízdo", které umístili co nejblíže k tomu původnímu. Malou vlaštovičku přemístili do nového domova a pak už jen sledovali, zda ji začnou rodiče krmit. A úspěch. Vše se daří.


Snad bude mít tento příběh dobrý konec. Včera se už všechny pokoušely létat a vzájemně se navštěvují ve svých hnízdech. :-)
Jejich první pokusy nafocené nemám. Jen krmení. A fotky nejsou moc kvalitní. Abych je nerušila, fotila jsem přes sklo.


Hodně štěstí, vlaštovičky. :-)

Ela má měsíc

6. července 2015 v 14:51 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Naše malá Elinka má dnes přesně měsíc. Tak dlouho si užíváme našeho štěstí. Pořád se na ni nemůžu vynadívat. :-)
Navíc je moc hodná. Spinká, papá a kaká. Je prostě úžasná. A tak maličká. Před necelým týdnem vážila 3,2kg. :-)


Za tu dobu už dostala spoustu dárků. Třeba od babičky a dědečka ze Slovenska dostala zlaté naušničky s beruškama, které ji dovezli ze Splitu. Od mé sestry s manželem dostala pro změnu naušničky a náhrdelník z bílého zlata a k tomu ještě spoustu oblečení.


Taky jsme našli pár přání ve schránce. :-)


Ještě jsme Elince koupili její první album, kam budeme pravidelně vkládat fotky a dělat zápisky, aby jednou měla pěknou památku. :-)
A co mě překvapilo nejvíc, tak pěkně naducaná obálka ve schránce s přáním a dárkem od Renušky. Reny, ještě jednou moc děkujeme. Moc hezky nás tvůj dopis překvapil. Elince přání vložíme do jejího alba a ovečka je už teď její kamarádka. Jen se podívej..


Měsíc jsem maminka. Martin je měsíc tatínek. Prožíváme ty nejkrásnější chvíle našeho života. :-)

Červenec loni a dnes, trocha háčkování a kytičky

2. července 2015 v 12:06 | Helena |  Háčkování
Nakoukla jsem do archivu článků, abych si připomněla, co se dělo v červenci před rokem. Zjistila jsem, že jsem dělala mátový sirup. Ten bych si mohla zopakovat, protože na zahradě u našich je máty až až. Vyráběla jsem korálkové náramky. Dobrý nápad, měla bych krabici s korálky opět oprášit a něco pěkného si vyrobit.
A taky jsme jeli na týden na dovolenou na Slovensko.. Byla s námi i naše Bublinka. I když termín letošní akce na Ipeĺ vychází přesně na konec mého šestinedělí, musíme vynechat. Pro malou ještě nemáme občanku a vyhotovení trvá 30 dní. Letos to bude prostě bez dovolené. O to víc si to užijeme příští rok. :-)
No a nechybělo moje milované háčkování. Háčkuji i teď. Podkafíčka. :-) Narazila jsem na ně v poslední Rozmarýně. Jen jsem si předlohu mírně upravila. Přidala jsem jednu řadu a okraj dělám podle sebe.


Použila jsem oblíbenou Camillu. Průměr je 12cm.