Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Duben 2015

Počasí mně dává zabrat :-)

28. dubna 2015 v 21:31 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Jaro je v plném proudu a já jsem v plném útlumu. Nevím, jestli to dělá to moje velké bříško, ale když můžu, tak odpočívám a spím. :-)


Tím pádem zanedbávám jak svůj, tak i vaše blogy. Musím to napravit. :-)
Dnešní den byl pro mě obzvlášť náročný. Ráno kontrola u doktorky, pak v nemocnici. Prudké ochlazení se mnou tak zamávalo, že mně bylo celý den na omdlení a cítila jsem se dost zle.
Alespoň přidám fotku růžového "čehosi", co jsem vám ukazovala už v jednom článku. Prozradím, že háčkuji lehkou letní deku do kočárku. :-) Použila jsem jemnou přírodní přízi Nako Estiva (50% bambus, 50% bavlna).
Musím s tím trošku pohnout. Na fotce jsou i balkonová rajčata, která mám od Martinových rodičů. Doufám, že budou plodit, tak jako jim loni. :-)


A na závěr opět fotka květiny. Tuhle krásnou jsem dostala v pátek. Byla jsem v Olomouci na poslední poradě. :-)Mějte krásný večer :-)

Muškáty

23. dubna 2015 v 18:15 | Helena |  Květiny
Letos jsem muškáty zasadila s menším zpožděním. Koupili jsme ale pěkné, tak věřím, že to co nevidět doženou. :-) Oproti loňsku budeme mít tři truhlíky na balkoně z obýváků a dva na lodžii v kuchyni. Taťka mně kvůli tomu vyrobil ještě jeden držák na zábradlí. :-)


I letos jsme kupovali převislé, obyčejné a hlavně doufám, že červené. :-) A k tomu tři klasické. Martinovi se v obchodě líbil bílý, tak nám to alespoň oživí truhlík. :-)
A když jsme u těch muškátů. Máte nějaké fígle na pěstování? Nebo hnojení? Díky za dobré rady. :-)

Sobotní výlet do Znojma

19. dubna 2015 v 17:05 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Sobotní ráno jsme měli s Martinem takové lenošné. Ani jednomu se moc nechtělo z postele a hlavně mně se nechtělo vařit. Martin měl skvělý nápad, že si na oběd někam zajedeme. A proč do Brna, když tam jezdíme do práce každý den? Vymyslel Znojmo a moc dobře udělal. Byl to skvělý výlet a myslím, že i počasí nám celkem přálo.
Prošli jsme se kolem Rotundy svaté Kateřiny. A samozřejmě jsme si nezapomněli koupit magnetku na ledničku. :-)Dubnový

14. dubna 2015 v 21:54 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Duben už míří do své poloviny a já se teprve teď dostávám k napsání článku. Pořád se něco děje a blog jsem odsouvala až "na pak". :-)
Velikonoce jsme strávili s Martinem na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách. Vyrazili jsme na cestu i s naší Bublinkou hned v pátek krátce po poledni a domů jsme se vrátili až v úterý večer.


Martinovi jsem jen přebalila zavazadlo a ve středu už mířil na konferenci do Grazu, kde dřive studoval. No a od tama se vracel v pátek a dovezl si i kamaráda ze studií. :-) O zábavu na víkend opět postaráno.
Včera jsme ho vezli do Vídně na vlak do Mnichova, tak jsme toho využili a udělali si ještě procházku po zámeckém parku v Schönbrunnu.


Velikonoční přání

5. dubna 2015 v 22:35 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Všem návštěvníkům mého blogu přeji krásné Velikonoce ...již tradičně z Vysokých Tater. :-)