Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Listopad 2014

První adventní..

30. listopadu 2014 v 20:27 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
První adventní neděle je tu a tak nastal čas k zapálení první svíčky.


Dnešní neděle byla u nás provoněná perníčky, které jsem letos pekla podle receptu Vlastičky. Jsou výborné, měkké a určitě udělám ještě z jedné dávky. Mám v plánu totiž i perníkové stromečky.


Když už byla zapnutá trouba, upekla jsem z jedné dávky i linecké.

Předadventní přípravy a rozsvícení vánočního stromu v Brně

29. listopadu 2014 v 14:45 | Helena |  Věnce
Opět nastal krásný předvánoční čas, kdy každý uklízí, zdobí a těší se na vánoční svátky. Ne jinak je tomu u nás. V neděli zapálíme první svíčku a aby bylo vůbec na čem, pustila jsem se do výroby adventních věnců.
Letos nám vchodové dveře bude zdobit podobný jako minulý rok. Loni se mně hodně líbil, tak jsem to nechtěla moc měnit.


Do toho vytahuji vánoční dekoraci. Andělku (v pravém horním a v levém dolním rohu) mám novou. Je dřevěná, vysoká cca 25cm.


Na stole v kuchyni bude laděný do bíla. Svíčky kupuji v Ikea. Mají je jen za 39 Kč a opravdu dobře hoří.


Nové vločky a návod na polárku

22. listopadu 2014 v 15:31 | Helena |  Háčkování
Z komentářů k předchozímu článku vypadlo, že mám vločky dát na stromeček. Tam se nám ale hodit nebudou, protože i letos bude stromeček v barvách zlatá a červená.
Proto nám vločky "nasněží" na zrcadla, která máme v chodbě. Musím jich tedy uháčkovat víc. Zdobit náš byt začnu příští týden. :-)


Už padají i u nás..

18. listopadu 2014 v 16:27 | Helena |  Háčkování
Na blogu u Janky už dávno padají vločky a u nás ne a ne ta správná předvánoční atmosféra. Prošla jsem svůj blog a zjistila jsem, že oproti loňsku jsem docela pozadu.
Asi je to tím, že se zimě nějak nechce přijít. Na balkoně máme stále muškáty, našim na zahradě kvetou sedmikrásky a doma místo vánočního kaktusu kvete fialka. Příroda je pěkně zmatená.


Ale vše se může změnit ze dne na den. Raději jsem sáhla po háčku, přízi a skvělé knize, která je plná vločkových návodů. A vločky padají už i u nás. :-)


Soutěžím u Katie :-)

9. listopadu 2014 v 8:52 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Na blogu Klubíčka pro radost jsem narazila na soutěž, která probíhá u Katie.
Přiznávám, že tento blog vůbec neznám. Zběžně jsem prolétla a je plný krásných věcí a nápadů. Určitě se tam budu vracet a tak s dovolením soutěžím. :-)
A o co vlastně? O nádherného, ručně šitého vánočního skřítka.


Zkouším štěstí, zkuste i vy. :-)
Krásnou neděli.

Srdíčkové háčkování

8. listopadu 2014 v 11:28 | Helena |  Háčkování
Začátkem roku jsem se naučila háčkovat srdíčka a před časem je na mém Fleru objevila kolegyně z práce. Namyslela si, že bych chtěla dvě bílá a dvě světle modrá i s poutky.


Moc ráda jsem je pro ni udělala. Měla jsem moc krásnou srdíčkovou náladu, uháčkovala jsem tedy nějaká navíc.


Dušičky a Halloween

2. listopadu 2014 v 19:29 | Helena |  Věnce
Před chvílí jsme se vrátili s Martinem z večerní procházky na hřbitov, kde jsem zapálila svíčky a zavzpomínala na babičky. Samozřejmě jsem nevynechala ani hrobeček naší Kellynky a Jůůůlinky na zahradě.
I letos jsem jim udělala jednoduchý věněček.


Nakrmili jsme Kočenu a chvíli čekali, jestli nepřijde na večeři i ježek, který se usadil v dřevníku, aby to ke kočičí misce měl co nejblíže. Škoda, dnes se někde opozdil. :-)
Po cestě domů jsme se ještě zastavili u výstavky, která je u našeho obecního úřadu. Tolik vyřezaných dýní jsem dlouho neviděla. Nádhera, jak všechny svítí a každá je jiná.