Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Červenec 2014

Háčkovaná příšerka "Cthulhu"

29. července 2014 v 21:07 | Helena |  Háčkování
Je malá, je zelená a jmenuje se Cthulhu. Představuji vám první postavičku z knihy "Háčkované příšerky". Tuhle knihu jsem dostala na narozeniny od Martina a do háčkování jsem se dala hned druhý den. Jenže jsem jaksi zapomněla a příšerku vám ukazuji až dnes.


Háčkovala jsem z příze Camilla a celá příšerka má 6cm. Byla to piplačka. :-) Navíc nákresy v knize jsou pro mě hůř pochopitelné, takže jsem se zabavila na celé odpoledne. :-)


Zaujalo mě prazvláštní jméno této příšerky, které vlastně doteď neumím ani vyslovit. Pátrala jsem na internetu a našla, že Cthulhu je fiktivní obrovská nestvůra vyskytující se v dílech H.P. Lovecrafta. Je často zmiňována především v anglicky psané scifi a fantasy jako něco extrémně děsivého či jako extrémní zlo. Ani výslovnost jména není zcela jasná.
Ale moje Cthulhu naopak vypadá jako mírumilovná maličká zelená příšerka. :-)


Přiháčkovala jsem poutko a mám novou ozdobu na klíčích.
V knize je více jak 20 předloh na různé potvůrky. Těším se, až zas nějakou vyzkouším.

Krásný letní večer vám všem. :-)Tropický víkend plný dobrot

21. července 2014 v 21:08 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Neuvěřitelně horký víkend je za námi a u nás dnes navečer konečně zapršelo. Skoro jsem nevystrčila nos z domu, protože v tom horku mně nebylo zrovna nejlépe. V sobotu jsem se chtěla opalovat, na slunku jsem vydržela půl hodiny a pak se z toho do večera léčila. :-)
Ale večery jsme trávili s Martinem u našich na zahradě v altánku. Mamka připravila dobroty, podávalo se vychlazené pivečko a užívali jsme si až do úplné tmy.
Už jednou jsem psala, že altánek dělal můj taťka. :-)


Stihla jsem vyfotit i zelený mečík. Cibulky si mamka dovezla z Anglie.


V sobotu jsem na snídani udělala jogurtové lívanečky s jahodovou marmeládou, šlehačkou a lesními jahodami, které jsme nasbírali na dovolené. Dozdobila jsem grankem. Byla to kalorická bomba. :-)Naše dovolená aneb "dobrý deň, pán Dubák"

17. července 2014 v 17:25 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Týden na Slovensku utekl jako voda a už už jsem opět v práci. Strávili jsme ho na středním Slovensku, kam Martin s rodiči jezdí už od mala. Já tam byla letos potřetí.
Je to úžasná samota, kde je jen rodina a všude kolem lesy, vůně hřibů, pasoucí se krávy a naprostá pohoda.Tentokrát s námi jela i Bublinka. Do "batůžku" dostala zásobu mrkve a mohlo se jet.


Nové korálky s motýlkem

9. července 2014 v 16:00 | Helena |  Korálky, ozdoby
Probírala jsem se náramky a korálky, které jsem tvořila. Chtělo to menší obnovu, tak jsem si jen tak pro radost vytvořila dva ketlované náramky, náhrdelník a naušnice.


Mátový sirup, dobroty a střípky ze zahrady

5. července 2014 v 12:29 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Opět se opičím po mamce a vyzkoušela jsem tentokrát sirup z máty.
Máta roste našim na zahradě (na mém bylinkovém záhonku). Už mám něco nasušeno na čaj, něco použijeme na mochito a zbytek padne na sirup.


Recept:
větší svazek máty
1kg krystalového cukru
20g kyseliny citrónové
2 citrony
2 litry převařené vody

Mátu jsem opláchla, nastříhala (i se stonky) a namočila do ne zcela zchladlé převařené vody. Přidala jsem dva rozkrájené citrony a nechala louhovat cca 48 hodin.


Fialky od Ivanky

2. července 2014 v 12:27 | Helena |  Květiny
Před chvilkou zazvonil pošťák a měl pro mě balíček. Když jsem si přečetla, že je od Ivanky, hned jsem věděla co bude uvnitř.
Ivanka mně nedávno slíbila poslat lístky fialek. Ale že jich bude tolik, to mě zaskočilo!


Všechny lístky navíc označila šťítky, abych věděla na jaké barvy se mám těšit. Všichni asi víme, jak "šetrně" se pošta k balíčkům chová, takže tři cedulky z lístků upadly. Nevadí, bude aspoň překvapení.
Teď už se vzpamatovávají ve vodě a já budu netrpělivě vyhlížet první kořínky.


Dečka č.19 a dobroty ze zahrady

1. července 2014 v 8:43 | Helena |  Háčkování
Venku to včera na začátek léta nevypadalo, ale zábavu jsem si našla i tak. Stačilo klubíčko Sněhurky, háček č.2, vybrat předlohu a během jednoho dne vznikla nová dečka s číslem 19. Předloha je z časopisu Diana háčkování-filetové vzory č.59.
Vyfotila jsem ji s poslední gerberou, kterou mám ještě z narozeninové kytky od rodičů (od půlky června).


Průměr dečky je 25cm.