close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2014

Kabelka pro princeznu

26. března 2014 v 10:45 | Helena |  Háčkování
Za pár hodin nasedneme s Martinem do letadla a vyrážíme směr Anglie. Kousek od Londýna bydlí moje sestra s rodinou, tak jedem na týden na návštěvu.
Protože má dvě děti, tak samozřejmě bereme i nějaké dárečky. Vlastně prezenty, jak říká můj milovaný synovec. :-)
Ale proč o tom píšu. Jeden dárek jsem totiž vyráběla sama. Uháčkovala jsem malou kabelku pro malou krásnou princeznu.


Háčkovala jsem opět ze 100% balvny, Camilla.První jarní vycházka

23. března 2014 v 21:54 | Helena |  králíček Bublinka
Sobota byla už od rána jako vymalovaná. S Martinem jsem ji strávili skoro celý den venku a o to potěšení jsme nechtěli připravit ani naši Bublinku. Už když jsem jí oblíkala kšírky, byla dost překvapená. Co pak ale venku. Po tak dlouhé době v novém prostředí. Nejdřív byla vystrašená, pak vykulená a pak měla spoustu práce si čistit pacičky. Bublinka je velmi čistotná. Kdykoliv se jí někdo dotkne, hned se čistí. :-)


Začíná jaro...

20. března 2014 v 18:27 | Helena |  Květiny
Začíná nejkrásnější roční období. Teda alespoň pro mě. Příroda se probouzí, všude vykukují kytičky a ráno mě budí zpěv ptáčků. Není nic lepšího.
Dnes jsem trošku fotila u rodičů na zahradě.Výroba domácího mýdla. Jak na to?

13. března 2014 v 20:34 | Helena |  Výroba mýdla
Přicházím se slíbeným návodem na výrobu jednoduchého glycerinového mýdla, tak jak ho dělám já. Pokud si tedy pohráváte s myšlenkou, že si domácí mýdýlko vyrobíte, budete potřebovat glycerinovou mýdlovou hmotu (tu můžete koupit v matné nebo čiré podobě)..


Den plný květin

8. března 2014 v 18:48 | Helena |  Květiny
Dnešní den začal krásně. Ráno mě vzbudil zpěv ptáčků a do modra zbarvená obloha. Ani letos na mě můj Martin nezapomněl. Moc dobře ví, jak moc miluju květiny. Do vázičky jsem si tak mohla dát krásné bílé tulipány.


Podkafíčka a zase nová květina

6. března 2014 v 20:16 | Helena |  Háčkování
Dneska jen malá drobnost a to tři podkafíčka. Háčkovala jsem ze 100% bavlny Camilla a hotovo bylo raz dva. Za předlohu ještě jednou děkuji Květušce. :-)


Chtěla jsem je jen zkusit, ale nakonec se mně tolik líbí, že si udělám celou sadu v zelené barvě, ať nám ladí do kuchyně. Tyhle nabídnu na Fleru.


A ještě jedna novinka. Opět máme doma novou květinu. Chtěla jsem něco, co bude hodně dlouho kvést a není tak moc háklivé. Vyhrála to Kalanchoe. Má úžasnou barvu. Zdobí nám kuchyňský stůl.


Pro zelenou barvu mám poslední dobou slabost. Je to vidět i na mém blogu, který trochu mění kabátek. Ještě to není finální úprava, ale bude celý do zelena. Asi je to tím začínajícím jarem. :-)
V dalším článku se naučíme vyrobit domací mýdlo.
Krásný večer Vám všem :-)