Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Září 2013

Střípky z dovolené

26. září 2013 v 15:55 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Řecko - Pelopones - Niforeika
Přesně tohle bylo cílem naší dovolené, na kterou jsme s Martinem vyrazili v pátek 13. září. Ani to datum nás nezastavilo. :-)
Týden strávený u moře nám dodal spoustu energie. Úžasně čisté moře, 29 stupňů a slunečné dny. Co víc nám mohlo chybět.
Proč právě Niforeika? Když jsem hledala na internetu ten pravý zájezd pro nás, Niforeika mě upoutala svojí charakteristickou. Cituji..
"Niforeika si uchovává a přísně střeží to, co většina přímořských středisek již dávno ztratila: klid a všeobjímající pohodu. Právě to činí Niforeiku jedinečnou"Sušené bylinky

22. září 2013 v 15:18 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Na dovolené v červenci jsem se nadchla pro sběr bylinek. Ze Slovenska jsem si přivezla mateřídoušku a třezalku. Doma u rodičů jsem pak natrhala mátu, tymián a majoránku.
Pak jsem se ještě doslechla o nápadu nasušit bedle a udělat si skvělé a hlavně voňavé koření. Pustila jsem se do toho. :-)


Vše jsem pořádně opláchla, svázala a sušila zavěšené v kuchyni v tmavším koutě. Než jsme odjeli na dovolenou (do tepla), tak jsem bylinky zpracovala. Tak krásně to u nás zavonělo. :-)


To je foceno při první várce. Dnes toho mám mnohem víc. :-)

Háčkované plavky

21. září 2013 v 17:22 | Helena |  Háčkování
Léto je sice už nenávratně pryč, ale plavky jsem stejně začala háčkovat až druhý týden v září. Rozhodli jsme se totiž s Martinem, že si léto prodloužíme a v září strávíme týden u moře. Jenže obchody už nabízejí jen zimní oblečení, pořádné plavky jsem už nesehnala a tak jsem se rozhodla jedny nové uháčkovat.
Návod jsem sehnala na fleru. Byl skvěle zpracovaný. :-)


Rok s Bublinkou ♥

9. září 2013 v 17:00 | Helena |  králíček Bublinka
Přesně před rokem naši rodinu rozšířila Bublinka. Tehdy jsem tady na blogu psala, že bych si přála, aby u nás byla hodně spokojená, aby měla víc štěstí než Jůůůlinka a byla tedy zdravá. Nechci to zakřiknout, ale zatím to vypadá báječně.
Bublinka je malej ďábel a andílek v jednom. :-) Je čistotná, mazlivá, hravá....občas umí pořádně zazlobit. To když si třeba umane, že za každou cenu MUSÍ ochutnat nové dveře. Ale je to naše štěstíčko.
Za ten rok se hodně změnila. Z malého 380g vážícího miminka vyrostla a drží si váhu kolem 1,7 kg. Během roku docela zajímavě měnila i barvy :-)

♥ fotka před rokem♥ a dnes...Byl to krásný rok.... MÁME TĚ MOC RÁDI, BUBLI ♥ ♥ ♥

Zmrzlina z ostružin

6. září 2013 v 16:51 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Letos se u našich na zahradě urodilo opravdu hodně ostružin a tak můžeme experimentovat. Na likér, který jsem nedávno dělala si ale musíme s první ochutnávkou ještě počkat.
Tentokrát jsem zkusila zmrzlinu. Kdo držíte dietu, dál nečtěte. Smějící se


Dečka č.13 a co se děje u nás

1. září 2013 v 10:08 | Helena |  Háčkování
Vypadá to, že se můžeme pomalu loučit s letním počasím. Zas to léto uteklo nějak rychle a nám nezbyde nic jiného než postupně vytahovat teplejší oblečení a připravovat se na podzim. Mě tohle počasí navnadilo k háčkování. Pár večerů u televize s háčkem a Sněhurkou (dečky háčkuji jen z této příze) a vznikla krásná dečka, kterou dáme na kuchyňský stůl. V kuchyni už jednu mám, ale aspoň můžu střídat.
Háčkovala jsem podle časopisu Diana Háčkování č.57