Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Květen 2012

Znáte tuto rostlinu?

27. května 2012 v 22:50 | Helena |  Květiny
V týdnu jsem po delší době pracovně navštívila Zlín. Naše firma tam má pobočku. A nepřijela jsem s prázdnou. :-) Jako velká milovnice květin jsem si tam "vyžebrala" mladič z této rostliny.


Teď už jen čekám, kdy zakoření. :-)


Něco mě ale trápí. Nevím, jak se rostlinka nazývá. Hledala jsem její jméno v encyklopedii pokojových květin, ale nic...
Znáte ji někdo??? Poraďte, prosím ... :-)

Víkend s jehlou v ruce..

22. května 2012 v 14:39 | Helena |  Vyšívání
Za tu dobu, co mám blog, se hodně změnilo. Dřív jsem bydlela s rodiči, byla single (jak se teď v našem moderním světě říká). Před téměř rokem dostal můj život jiný ráz...mám nejlepšího chlapa na světě, bydlíme spolu a najednou mám jiné starosti. Doma na mě místo vyšívání čeká prádlo na žehlení, místo háčkování musím uvařit a tak bych mohla pokračovat. :-) I když se přítel hodně zapojuje, toho času na ruční práce už tolik není... :-)
Ale ani tak nechci blog a všechny moje radosti dát stranou. Jen netvořím tak často..... A tak se stalo, že jsem po víc než roce vzala o víkendu do rukou vyšívání.
Vyšívala jsem chvilku v sobotu a chvilku v neděli.

Než jsem začala.....

A takto jsem pokročila :-)

Když vyšívám, nejvíc mně vyhovuje mít černobílou vytištěnou předlohu, kde si fixem zaznačuji, který křížek mám už vyšitý.

Takto nějak to vypadá. Žlutou fixou mám zaznačenou práci za víkend :-)

Háčkované prostírky

16. května 2012 v 22:31 | Helena |  Háčkování
Nějaký ten pátek mně v mailu ležel návod na prostírku, na kterou jsem narazila na webu mimibazar. Autorka příspěvku, Denisa, byla tak hodná a poslala mně předlohu na mail.
Protože zlomený prst už skoro přebolel, o víkendu jsem se pustila do práce. A vytvořila jsem hned tři. Háčkovala jsem ze 100% bavlněné příze Limone, háčkem 4. Použiji je pod květináče v kuchyni, kam se podle mého názoru skvěle hodí.
Vzorek je velice snadný. Pokud bude někdo chtít, nechte v komentářích mail a pošlu :-)