Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Duben 2012

Ocenění blogu

30. dubna 2012 v 10:23 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
Na konci ledna mně přišla příjemná zpráva od Emilky z enili.blog.cz, že mně posílá ocenění blogu. Tohle ocenění mě velmi potěšilo, Emilce jsem poděkovala, ocenění jsem si vložila na blog. Jenže pak jsem už nevěděla co dál...až do dneška. Dnes mně totiž přišlo další ocenění a to od Květušky z kvetahora.blog.cz. Květuško, ještě jednou moc moc děkuji.


Jsem ráda, že má Květuška na svém blogu pravidla, takže teď jsem mnohem chytřejší a vím, že...

1. napíšu sedm věcí o sobě
Miluji svého přítele, svoji rodinu, zvířata (to je vidět na mém druhém blogu), krásné počasí, ruční práce, květiny, starost o domácnost a teď zrovna zařizování :-)

2. pošlu ocenění pěti blogům mladším jednoho roku
Výběr nebyl snadný, protože všechny blogy, které mám v oblíbených odkazech jsou podle mě nejlepší :-)
Ani podmínky tohoto bodu až tak úplně nesplňuji, protože oceňuji i starší blogy. Ale myslím, že to až tak nevadí. Stejně jako Květuška, i já jsem blogerka "služebně starší" dvou let a ocenění jsem přesto dostala.Tak snad pár z vás bude mít stejnou radost jako já. :-)

Mějte se krásně a blogujte. :-)

Suvenýr z hor...

14. dubna 2012 v 22:52 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Velikonoční svátky jsem s přítelem a jeho rodinou strávila ve Vysokých Tatrách. Na Štrbském plese. Počasí nám vyšlo, nálada výborná, máme spoustu krásných zážitků, fotek... Jen ten závěr. V neděli ráno jsem při jednom výšlapu uklouzla a tak nešikovně spadla, že jsem si na ruce zlomila prst. Není to nic hrozného, ale na rentgen jsem se po návratu raději stavit chtěla... Velikonoční pondělní večer jsem tedy strávila na pohotovosti v Brně. Teď si říkám, že je to naštěstí levá ruka a naštěstí už dnes tyto "drobnosti" řeší jen jednoduchou dlahou. :-) Tak mám na čtyři týdny tuto "ozdobu" :-)Velikonoční výzdoba

7. dubna 2012 v 20:09 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Předem posílám krásné pozdravy z Vysokých Tater. :-) Letošní velikonoční svátky trávíme s Martinem na Štrbském plese. Jsme tu od čtvrtka a domů jedeme v pondělí.
I tak jsem ale doma nachystala menší velikonoční výzdobu. Tak vám ukáži pár foteček. :-)

Tohoto "zajaca" jsme koupili ve Scontě. Radost nám dělá na kuchyňské lince.


Velikonoční zajíc

6. dubna 2012 v 22:15 | Helena |  Návody, recepty a dobré nápady
Máme doma králíka, takže na Velikonoce nemůžu péct beránka, ale zajíce. To dá rozum. :-D
Koupila jsem si velkou i malou teflonovou formu na zajíce a když už jsem byla u toho nakupování, neodolala jsem i silikonové formě medvídka.


Recept jsem použila z formy na zajíce. Byl sice jen v angličtině, ale co. První zajíc sice putoval do koše, ale druhý se vydařil na jedničku. Pochutnávat si na něm budou moji rodiče. :-)


Přidám návod:
4 vejce, 150ml oleje, 200g hl. mouky, 300g cukru, prášek do pečiva, troška nastrouhané kůry z citronu, větší kelímek bílého jogurtu.
Bílky jsem vyšlehala zvlášť. Žloutky s cukrem a pak jsem přidávala olej, mouku, kypřící prášek a vše ostatní...


Vše jsem nalila do vymazané a hrubou moukou vysypané formy a dala péct na 180st.
Takto vypadal těsně po vytažení z trouby :-)


Na polevu jsem použila čokoládu na vaření, s troškou másla a rumu.


Krásné velikonoční svátky vám všem :-)

Amarylis podruhé

6. dubna 2012 v 9:02 | Helena |  Květiny
Tento týden vykvetl i druhý Amarylis. Ten od babičky ...Dokonce má ještě jednou poupě, tak nám bude doma dělat radost delší dobu. :-)