Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Únor 2011

Liška vyšila lišky

28. února 2011 v 20:29 | Helena |  Vyšívání
Říká se do roka a do dne..u mě spíš do roka a měsíce. Tak dlouho mně totiž trvalo, než jsem dovyšívala lišky. Dnes jsem si mohla říct to vytoužené "mise splněna".
Pamatuje na článek MOJE VYŠÍVÁNÍ? (najdete ho na http://helena-liskova.blog.cz/1002/moje-vysivani ). Pokud ano, určitě si vzpomenete jak jsem se tam chvástala, že do týdne bude výšivka hotova. :-) Trošku se mně to protáhlo. Ale na moji omluvu...v mezičase jsem zvládla vyšít svatební dar pro sestru a vyšila si i stočené koťátko :-)
Teď už jen vyprat, naškrobit, nechat zarámovat a pak předat mamce a taťkovi. Zanedlouho se budou stěhovat do nového a obrázek se jim tam bude skvěle vyjímat. :-)
Jak se vám líbí?


Na všechny moje vyšívané obrázky mrkněte do galerie VYŠÍVÁNÍ.
A nezapomeňte! V předchozím článku je až do neděle soutěž!!! Přidejte se. :-)

Rok na blogu ... soutěž :-)

27. února 2011 v 19:10 | Helena |  Něco o mě a tak různě..
A je to tu. V týdnu jsem oslavila první rok na blogu kralicek-julinka.blog.cz a dnes přišel na řadu i tento :-)
Poznala jsem tu spoustu zajímavých šikovných lidiček, ke kterým se na blogy velmi ráda vracím, čerpám inspiraci a nebo jen obdivuji šikovnost jiných. A jsem velmi ráda, že i mezi váma je dost těch, kteří pravidelně navštěvují mě :-) . Vždy po zveřejnění článku tu nacházím plno krásných komentářů. Jste takový můj "hnací motor" zkoušet nové a nové věci. :-)
Když jsem začínala, uměla jsem dělat korálky, plést (i když pletení tady hodně zanedbávám)..začínala jsem s vyšíváním, háčkováním a během roku jsem vyzkoušela samotvrdnoucí hmotu a jen velmi okrajově pletení z papíru.

Vám všem moc děkuji, že můj blog navštěvujete! :-)

Nostalgie bylo dost, tak teď k soutěži :-). Pro některé nic nového (bez mučení přiznávám, že jsem ji okoukala jinde ), prostě jen stačí napsat komentář pod tento článek. V neděli 6.3.2011 vylosuji jednu výherkyni, které pošlu krásnou sadu "mentolkových" korálků (náhrdelník a naušnice).
Pokud se vám líbí, pište pište :-)

Ta zelená...

21. února 2011 v 22:34 | Helena |  Korálky, ozdoby
Zjišťuji, že tu mám vůči vám nějaké resty. :-) V článku "ještě něco z vánoc" jsem slibovala, jak vám brzy ukáži dárek, který jsem vyrobila pro mamku na vánoce. Dnes jsem usoudila, že už "dozrál" čas a zmiňovaný dárek představím :-))))) Teď vážně. Omlouvám se, mám hlavu děravou :-)

vánoční sada pro maminku - krátký náhrdelník a naušnice
vánoční dárek mamince


dárek pro mamku - vánoční


A od Vánoc uteklo spoustu času, tak zrovna představím další novinky. Ladím do zelena :-) Na větší fotky můžete opět mrknout do galerie korálky-ketlování

Tyhle jsem pojmenovala "mentolky"
mentolky -dlouhé korále
mentolky


Mátové naušnice
... a těmto říkám "mátové"
Které se vám líbí nejvíce? Prosím hlasujte pod článkem :-)
Mátové dlouhé korále

Vyšívané srdce..

14. února 2011 v 20:49 | Helena |  Vyšívání
Valentýn, svátek zamilovaných jsem nikdy neslavila, ale tak si říkám, že nebudu až takový ignorant :-) a přihodím sem jedno menší vyšívané srdíčko...jen tak pro radost, pro moje návštěvnice (ky)
Děkuji vám všem, kteří jste moji pravidelní návštěvnici a píšete mně tu spoustu krásných slov  :-)

valentýnské srdce

Moje první filetové háčkování

9. února 2011 v 19:59 | Helena |  Háčkování
Zdolala jsem další metu a první pokus o filetové háčkování je na světě. Ještě mám dost co vylepšovat, ale i tak se začínám v háčkování cítit mnohem jistěji :-) A taky mě to začíná hoooodně bavit.

No řekněte, co si myslíte...Podle mě, na první pokus to není špatné :-)
filetové

Milé korálkové dárečky..

6. února 2011 v 15:36 | Helena |  Korálky, ozdoby
Dnes se tu budu tak trochu chlubit cizím peřím. Moje kolegyňka z práce mně v týdnu připravila moc milé překvapení. Dostala jsem od ní nové naušnice, náramky a úžasné žluté korále. To, že je dělala sama, je jasné :-))) Žlutou miluji a skoro nic žlutého vlastně nemám (jen můj pokoj září touto krásnou barvou ).

Katy, ještě jednou moc děkuji. A vy ostatní, mrkněte ke Kačce na blog..má tam spoustu krásných věcí :-) www.kacenkagrolichova.blog.cz

Mimochodem, byla to právě Kačka,kdo mně přivedl ke korálkování i vyšívání :-)

kapky
žluté naušnice


žlutý náhrdelník
dlouhé naušnice

náramek víla
náramek

Výšivka - Stočené koťátko

1. února 2011 v 19:35 | Helena |  Vyšívání
Tak a je na světě. Do naší rodiny přibylo nové zvířátko :-) Ale jen na obrázku, tedy přesněji na výšivce :-) Moje druhá (nepočítám pidi vánoční obrázky) výšivka je hotová.
Vyšívat jsem začala na začátku listopadu 2010 a dokončila jsem ji včera večer a prostě se pochválím....povedla se :-). Už bude zbývat jen zarámování a vymyslet místečko, kde mně bude dělat radost ...
Obrázek má cca 20x15 cm.

No a teď ještě dokončit moji noční můru ..lišky. Ty jsem začala vyšívat loni v únoru a pořád ne a ne dodělat...
Stočené koťátko - 31.1.2011