Rozhovor na Srdci blogu Můj obchůdek na Fleru

Říjen 2010

Moje první háčkovaná dečka

31. října 2010 v 9:00 | Helena |  Háčkování
Huráááá, zvlááádla jsem to!!!!!! Moje první háčkovaná dečka je na světě!!!!

Při zakládání blogu (únor 2010) jsem psala, že s háčkováním teprve začínám. Vždycky jsem obdivovala mamku, která mně kdysi uháčkovala obleček na panenku, háčkovala na nás čepice, svetry... Proto jsem se to chtěla naučit.

Dečku jsem chtěla mít trošku "silnější", takže jsem použila přízi Daniela s elastanem v barvě lila a ne klasickou Kordonet. Vzor jsem opět dělala podle časopisu Diana -háčkování.

Mamka si "objednala" dečku v bílé barvě, takže se jdu do toho pustit :-)

Háčkované ozdoby

29. října 2010 v 17:44 | Helena
Před časem jsem si jako velký nadšenec do háčkování koupila časopis Diana - háčkování, filetové vzory, k tomu háček velikosti 1,5 a bílou přízi Kordonet.

A jak je u mě zvykem, vše jsem nechala "uležet" a teprve dnes ráno jsem si řekla, že tedy něco zkusím.

V časopise jsem nalistovala na dečku, kde je označení "pro začátečníky". Háčkovala jsem, háčkovala, až jsem narazila na výraz "svazkové oko" a byla jsem nahraná. Vysvětlivka u tohoto výrazu pro mě byla ještě víc složitější než celý název :-))), tak jsem zabrousila na stránky www.rucniprace.cz , kde často čerpám inspiraci a učím se. Ani tam jsem ovšem nenašla vysvětlení, jak takové oko mám udělat. Rozháčkovaného dílka mně bylo líto, takže žádné párání, ale improvizace :-)

Z původně zamýšlené dečky vznikla malá ozdůbka, kterou si dáme asi na Vánoce na zrcadlo. Aby jí tam nebylo smutno, uháčkovala jsem ještě jednu - trošku větší.

Uznávám, že to nejsou zrovna vánoční vzory, ale mně se líbí a to je hlavní. Je to můj první výrobek a mám z něj radost.


PS: pokud někdo ví, jak se dělá svazkové oko, tak prosím o radu :-)


Vánoční vyšíváníčko

27. října 2010 v 13:48 | Helena |  Vyšívání
V novém čísle časopisu "Malování jehlou" jsem objevila předlohy na vánoční motivy. Oni tam tedy popisují postup na sváteční vonící pytlíčky, ale já si "jedu" podle svého. Takže jsem vyšila tři motivy nad sebou a plánuji to dát do obdélníkového rámečku. To je pro mě praktičtější :-)

Zároveň jsem udělala menší změnu v galerii VYŠÍVÁNÍ. Nyní má tato galerie jednu podsložku, kde budu mít fotky ještě nehotových výrobků.

vánoční vyšívání -říjen 2010


Jak se vám líbí hotové dílko (zatím bez rámečku) ?

Háčkovaný pytlíček na dárek

20. října 2010 v 19:46 | Helena |  Háčkování
Různě na internetu čerpám inspiraci pro výrobu vlastních výrobků. Ať už se to týká korálků, pletení z papíru nebo háčkování..naštěstí existuje spousta lidí, kteří mají podobný koníček jako já :-)

Nedávno mě zaujal nápad vytvořit si háčkovaný pytlíček na drobný dárek. Tak jsem vyzkoušela. Žádný návod nemám, dělala jsem podle vlastní fantazie.

pytlíček na dárek

Příprava na zimu

20. října 2010 v 12:25 | Helena |  Háčkování
Pečlivě se připravuji na zimu. Je pravda, že kdybych nebyla nemocná, tak nemám čas na takové přípravy, ale...

Dohledala jsem všechna klubíčka, která jsem si kdysi nakoupila na pletení a všechny zbytky příze a tvořím z nich co se dá.

Háčkování teď u mě vede. Přece jen, zrovna jsem se to naučila, tak se snažím zdokonalit. Dodělávám háčkovanou přikrývku (viz článek HÁČKOVANÁ PŘIKRÝVKA ), v mezičase jsem uháčkovala čapku a šálu.

Modelkou byla zase mamka :-)) Na fotky všech háčkovaných výrobků mrkněte SEM


starorůžová čepice

detail žluté dlouhé šály
šála -detail

Netradiční pletení

17. října 2010 v 21:23 | Helena |  Pletení z papíru
Co je to vlastně pletení z papíru? Jedná se o techniku, která vychází z pletení z pedigu ( z proutí). Jak ale název naší techniky napovídá, nepotřebujeme proutí, ale papír, přesněji řečeno papírové ruličky. Novinový papír dokáže plnohodnotně nahradit proutí či novější pedig. Můžeme si z něj vyrobit košíčky, krabice, obaly na květináče nebo dekoraci do bytu... Hotové výrobky lze barvit i lakovat, aby barevně ladily s interiérem, můžeme přizdobit korálky atd. Díky nabarvení a nalakování pak získá výbornou pevnost a bude k nerozeznání od pravého proutí.

Náklady jsou minimální. Potřebujeme pouze staré noviny, lepidlo, špejle, případně mořidlo a lak. A pak už jen trpělivost :-)

Mám za sebou první košíček. Pravda, není až ak úžásný, ale stejně z něj mám radost. Dala jsem si ho na stůl a mám v něm propisky, pastelky atd. (stejně jako na obrázku). Teď "šůlám" spoustu dalších ruliček a pustím se do něčeho dalšího.

Takže ...brzy tu bude další košíček. Co taky dělat, když jsem už tak dlouho nemocná, ne? :-)

PLETENÍ Z PAPÍRU

12. října 2010 v 11:52 | Helena |  Pletení z papíru
Již delší dobu jsem na různých webech pokukovala po "pletení z papíru".. Je také pravda, že jsem dost dlouho zvažovala, zda má vůbec cenu do něčeho takového se pouštět. Přece jen si říkám, že toho tvořím už dost, ale...Jak jsem se rozhodla asi říkat nemusím, když tu vzniká tento článek a nová galerie PLETENÍ Z PAPÍRU  :-)))

Pokud má do toho někdo chuť, rovnou říkám, že základní vzory na košíčky nejsou těžké.

Představuji vám svůj první VELMI AMATÉRSKÝ papírový košíček na tužky a pastelky.
Je to můj opravdu první výrobek, takže je na něm spousta nedokonalostí a vůbec není tak hezký, jak bych si přála. Věřím, že se časem začne dařit a já se tady budu moci pochlubit opravdu kvalitním dílkem.
košík na tužky

Korálek ke korálku

5. října 2010 v 10:03 | Helena |  Korálky, ozdoby
..a vzniklo deset výrobků. Naušnice, dlouhé korále, velmi elegantní náhrdelník, krátký náhrdelník i nějaký náramek.

Vše najdete v galerii KORÁLKY


A teď malá ochutnávka :-)

PS: už se opravdu těším jak budu zdravá, abych mohla moje "poklady" vynosit :-)))

hrací kostky
zelený labyrint - naušnice
bláznivé léto - korále

Korálkuji, korálkuji...

1. října 2010 v 19:24 | Helena |  Korálky, ozdoby
Už víc jak 14 dní jsem nemocná. Jsou dny, kdy jen spím (pod duchnou s Jůůůlinkou) a pak zas dny, kdy už od rána něco tvořím. Vyšívám, háčkuji a konečně už i zase korálkuji :-)

Tentokrát jsem si vytvořila dvě sady a zvlášť stříbrné korálky "stone" se mně budou skvěle hodit do práce k bílé košili.
Často čerpám inspiraci na stránkách www.fler.cz a sadu "stone" jsem právě odkoukala tam :-). Ne přesně ty samé korálky, ale styl provedení.